Galeria Galeria Galeria Galeria Galeria

8:00 (w Adwencie: pon-sob o 7:00), 18:00

• w niedziele i święta - podczas Mszy Świętej
  • w dni powszednie - 15 min przed Mszą Świętą

Zapraszamy na nową stronę internetową
Parafii św. Brata Alberta
pod następującym linkiem:

Ogłoszenia na 2. Niedzielę Zwykłą – 17 stycznia 2021 roku

1.Dzisiaj 2. Niedziela zwykła. Od jutra rozpoczynamy w Kościele Tydzień modlitw o jedność chrześcijan pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tej intencji.

2.W środę 20 stycznia – 3. rocznica ingresu Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Polecajmy Bogu posługę Księdza Biskupa w naszych modlitwach.

3.Zrobiło się zimno. Przypominamy o Jadłodzielni Brata Alberta. Zatroszczmy się, aby nie zabrakło tam produktów spożywczych dla głodnych i potrzebujących. Serdeczne Bóg zapłać.

4.Ze względu na coraz niższe temperatury na zewnątrz, wzrasta koszt ogrzewania kościoła. Dlatego na stoliku z gazetami umieściliśmy puszkę, do której można składać „ofiary na ogrzewanie”. Jednocześnie bardzo prosimy, aby pamiętać o zamykaniu za sobą drzwi wejściowych do kościoła, aby nie było niepotrzebnej utraty ciepła. Serdeczne Bóg zapłać.

5.Minął już I tydzień „Kolędy”. W tym roku zgodnie z zarządzeniem Biskupa z racji trwającej pandemii na „Kolędę” zapraszamy wiernych do kościoła na Mszę Świętą i błogosławieństwo rodzin. Niestety w minionym tygodniu niewiele rodzin skorzystało z tej możliwości. Aby umożliwić jak największej liczbie rodzin uczestnictwo w kolędowej Mszy Świętej od poniedziałku przenosimy tę Mszę na godz. 19.00 (pozostałe Msze Święte bez zmian, czyli o godz. 8.00 i 18.00).

6.„Kolęda” w tym tygodniu – na godz. 19.00 na Mszę Świętą zapraszamy: w poniedziałek (18 stycznia) – mieszkańców ul. Wspólnej, we wtorek (19 stycznia) – ul. Wschodniej i Piaskowej, w środę (20 stycznia) – ul. Dobrej, Wiśniowej, Dzielnej, Fredry, Sportowej,w czwartek (21 stycznia) – ul. Zagajnikowej, Borowej, Bukowej, Gajowej, Gazowej, Krasickiego, Zacisznej, Szerokiej, Szosowej, Sosnowej, Borowikowej, w piątek (22 stycznia) – ul. Malinowej, Przejazdowej, Jagodowa, Długa, Spacerowa, Wierzbowa, Piękna, w sobotę (23 stycznia) – ul. Warszawskiej – bloki nr 55 (wszystkie klatki).

7.Plan całej „Kolędy” jest wydrukowany na kartkach, które są na stoliku z gazetami (prosimy o wzięcie kartek, zapoznanie się i przekazanie swoim sąsiadom), a także na stronie internetowej Parafii oraz w gablocie przed kościołem.

8.Konferencja Episkopatu Polski ogłosiła najbliższą niedzielę – „Dniem solidarności z Chorwacją”. Z tej racji po Mszach Świętych zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych w silnym trzęsieniu ziemi.

9.Zelatorzy Róż Różańcowych proszą o odbieranie rozpisanych tajemnic różańcowych na stoliku przy wyjściu z kościoła.

10.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej (Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się) oraz świątecznego wydania bezpłatnej gazety Polska Po Godzinach.