Menu

Galeria

Galeria Galeria Galeria

Kalendarz parafialny

Dni powszednie
8:00 (w Adwencie: pon-pt o 6:45,
sob o 8:00), 18:00
Niedziele i święta
8:00, 9:30,
11:00 (z udziałem dzieci), 12:30, 18:00


Sakrament pokuty:
  • w niedziele i święta - podczas Mszy Świętej
  • w dni powszednie - 15 min przed Mszą Świętą
Licznik odwiedzin: 1343394

Media katolickie

DIECEZJA WARSZAWSKO - PRASKA
diecezja.waw.pl

Diecezja warszawsko-praska– jedna z 3 diecezji obrządku łacińskiego w metropolii warszawskiej wydzielona z terenu archidiecezji warszawskiej i diecezji płockiej (obejmuje Pragę-Północ, Pragę-Południe, Wawer, Wesołą, Białołękę, Rembertów, tereny w dorzeczach Wisły i Narwi, ograniczone
od wschodu Kałuszynem, Kamieńczykiem, Latowiczem, Pniewnikiem, Urlami, a od południa Karczewem, Kołbielą), ustanowiona 25 marca 1992 przez papieża Jana Pawła II bullą Totus Tuus Poloniae Populus i nawiedzona przez niego w 1999. Patronką diecezji jest Najświętsza Maryja Panna Zwycięska.

 
RADIO WARSZAWA 106.2
www.radiowarszawa.com.pl

Radio Warszawa 106.2 FM – katolicka stacja radiowa w Warszawie, najstarsza rozgłośnia katolicka w Polsce. Siedziba radia znajduje się przy ul. Floriańskiej 3.
Stacja została utworzona w archidiecezji warszawskiej w 1991 roku. Po utworzeniu diecezji warszawsko-praskiej stało się radiem tej diecezji.
Radio Warszawa nadaje na częstotliwości 106.2 FM Jest to jedyna rozgłośnia prawobrzeżnej Warszawy. Obszar nadawania obejmuje stolicę i okolice w promieniu 80 km. Prezentuje nie tylko audycje publicystyczne, kulturalne, muzyczne, informacyjne i edukacyjne, ale podejmuje próbę integracji Warszawy i jej mieszkańców.

SALVE TV - CHRZECIJAŃSKA TELEWIZJA INTERNETOWA
www.salvetv.pl

Salve TV to chrześcijańska telewizja internetowa, która powstała w Diecezji Warszawsko-Praskiej. Misją Salve TV jest prezentowanie wartościowych programów informacyjnych, rozrywkowych i edukacyjnych, skierowanych przede wszystkim do ludzi młodych.
W Salve TV obejrzycie dyskusje na żywo na tematy elektryzujące opinię publiczną, programy autorskie i relacje z najważniejszych wydarzeń z życia Diecezji Warszawsko-Praskiej i Kościoła Katolickiego w Polsce.

IDZIEMY - TYGODNIK KATOLICKI
www.idziemy.pl

Tygodnik "Idziemy" powstał we wrześniu 2005 r. za zgodą ówczesnego Biskupa Warszawsko-Praskiego Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Wydawcą tygodnika jest: Wydawnictwo Diecezji Warszawsko-Praskiej, które mieści się na ul. Grochowskiej 194/196 w Warszawie.
ARCHIDIECEZJA WARSZAWSKA
www.archidiecezja.warszawa.pl

Archidiecezja warszawska to jedna z 14 archidiecezji obrządku łacińskiego w Polsce. ustanowiona diecezją 1797 (erygowana 19 października 1798 przez papieża Piusa VI bullą Ad universam agri Dominici curam), ustanowiona archidiecezją w 1818 przez papieża Piusa VII bullą Militantis Ecclesiae regimini, związana unią personalną z archidiecezją gnieźnieńską (1946-1992). Patronami diecezji są Matka Boża Łaskawa i św. Andrzej Bobola.

AKADEMIA FAMILIJNA
www.akademiafamilijna.pl

Stowarzyszenie Akademia Familijna jest organizacją typu non-profit. Zajmuje się organizowaniem kursów dla rodziców pragnących doskonalić swoje umiejętności wychowawcze, a także pielęgnować miłość małżeńską.

TEMATYKA MAŁŻEŃSTWA
mojemalzenstwo.pl

Strona zajmuje się tematyką małżeńską, ukazaną z perspektywy teologicznej.
GOŚĆ NIEDZIELNY - tygodnik
gosc.pl

Gość Niedzielny – ogólnopolski tygodnik katolicki wydawany w Katowicach. Tygodnik porusza tematy religijne oraz problematykę etyczną, społeczną, polityczną, ekonomiczną, historyczną i medyczną. W "Gościu Niedzielnym" znajdują się też cykle reportaży (m.in. Europa na kolanach, W drogę ze św. Pawłem) i katechez (m.in. Filary wiary, Modlitwa jak chleb). Tygodnik jest forum dyskusji o Kościele w Polsce i na świecie, polityce, problemach społecznych oraz ekonomii.

NIEDZIELA - tygodnik
niedziela.pl

Niedziela – tygodnik katolicki wydawany z przerwami od 1926 w Częstochowie początkowo jako pismo diecezjalne, a po II wojnie światowej jako tygodnik ogólnopolski. Niedziela publikuje] artykuły o tematyce religijnej i społecznej.


NASZ DZIENNIK
www.naszdziennik.pl

Nasz Dziennik – ogólnopolski dziennik katolicki. Inicjatorem powstania gazety był ks. Tadeusz Rydzyk. Gazeta prezentuje wiadomości w głównych działach Polska (w tym Polonia i Kresy), Świat, Ekonomia, Wiara, Sport oraz Kultura, Myśl jest bronią, Wiara Ojców, Czytelnicy, Ostatnia strona.

KONFERENCJA EPISKOPATU POLSKI
episkopat.pl

Konferencja Episkopatu Polski (KEP) – w Kościele instytucja zrzeszająca biskupów z Polski, mająca na celu koordynację prac biskupów i współpracę w rozwiązywaniu wspólnych problemów. Biskupi w Polsce zrzeszają się w konferencje od roku 1918. Siedzibą KEP jest Warszawa.

POLSKIE STOWARZYSZENIE OBROŃCÓW ŻYCIA
www.pro-life.pl

Celem Stowarzyszenia jest propagowanie w społeczeństwie naukowej i medycznej prawdy: życie człowieka zaczyna się w momencie poczęcia. Stowarzyszenie ma na celu bronienie życia każdego człowieka od momentu poczęcia do naturalnej śmierci poprzez działania edukacyjne.

DEON - portal społecznościowo-informacyjny o życiu Kościoła
www.deon.pl

Deon.pl - katolicki portal społecznościowo - informacyjny założony i prowadzony przez Towarzystwo Jezusowe oraz Wydawnictwo WAM. Portal został uruchomiony w wersji beta w dniu 18 września 2009. Sama nazwa odnosi się do skrótu dwóch słów − Deus (Bóg) oraz On-line (W sieci).
OPOKA
www.opoka.org.pl

Fundacja Opoka została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 5czerwca 1998 r. Jej zadaniem jest służenie Kościołowi katolickiemu w Polsce w zakresie tworzenia systemu elektronicznej wymiany informacji oraz serwisu internetowego www.opoka.org.pl.

W tej chwili prowadzony przez Fundację portal „Opoka" jest największym serwisem katolickim w Polsce.
eKAI - KATOLICKI SERWIS INFORMACYJNY
www.ekai.pl

W serwisie każdy czytelnik ma codziennie dostęp do najświeższych informacji z życia wiary, bezpośrednio u ich agencyjnego źródła. Magazyn adresowany jest nie tylko do osób wierzących, ale także do tych niezadeklarowanych religijnie lub niewierzących.
Serwis otworzył także Bibliotekę, w której można znaleźć najważniejsze dokumenty Kościoła.


MATEUSZ.PL - chrześcijański serwis www
mateusz.pl

 W serwisie użytkownik odnajdzie: Czytania na każdy dzień, artykuły znanych publicystów katolickich,  a także modlitwę wstawienniczą prowadzoną przez Siostry Karmelitanki w Szczecinie.
ADONAI.pl - dla osób szukających pomocy duchowej
www.adonai.pl

Portal, gdzie odnaleźć można modlitwy, nabożeństwa, opowiadania, nauczanie Jana Pawła II, informacje o sanktuariach,  wiadomości kulturalne i historyczne, ale także różnego rodzaju gry i zabawy dla chrześcijan oraz ciekawe przepisy kulinarne.
INIGO Fundacja Pomocy Psychologicznej i Duchowej
www.inigo.org.pl

Fundację tworzy zespół kilkunastu terapeutów, mediatorów, psychologów i doradców z dużym doświadczeniem zawodowym oraz chrześcijańskim rozumieniem świata i człowieka. Naszą misją jest działanie na rzecz integralnego rozwoju człowieka - psychicznego, duchowego, emocjonalnego, fizycznego i społecznego.
OŚRODEK POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ STOWARZYSZENIA PSYCHOLOGÓW CHRZEŚCIJAŃSKICH
www.opp.bednarska.warszawa.pl

Ośrodek Pomocy Psychologicznej BEDNARSKA istnieje od 1997 roku.
Prowadzony jest przez Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich, zrzeszające osoby wierzące, które pragną realizować swoje powołanie zawodowe w duchu Ewangelii z poszanowaniem przekonań religijnych osób szukających pomocy.
KATOLICKI OŚRODEK POMOCY PSYCHOLOGICZNO-PASTORALNEJ
www.poradnia.dewajtis.pl/

W Poradni Dewajtis udzielana jest pomoc przez wsłuchanie się w problemy osób  i wspólne poszukiwanie sposobów rozwiązania istniejących trudności. Zespół prowadzi pomoc zarówno indywidualną, jak i grupową oraz terapię par i rodzin.
Poradnia Dewajtis ma charakter katolicki, co oznacza iż pracownicy utożsamiają się z chrześcijańskim światopoglądem  i wartościami, a na terenie ośrodka znajduje się kameralna kaplica. Nie znaczy to jednak, że ten światopogląd muszą wyznawać osoby, które zgłoszą się po pomoc. Poradnia jest otwarta na każdego człowieka.

PRZEZNACZENI - strona dla szukających drugiej połówki
www.przeznaczeni.pl

Przeznaczeni.pl to portal który, powstał w 2005 roku i jest społecznością, skupiającą singli szukających stałych i wartościowych relacji, dla których istotną rolę w życiu odgrywają wartości uniwersalne – miłość, przyjaźń, wierność, uczciwość i rodzina.
∧ góra strony
Parafia św. Brata Alberta
ul. Szeroka 2
05-075 Warszawa - Wesoła - Zielona

tel.: (22) 773 59 06
e-mail: parafiazielona@gmail.com

Rachunek bankowy parafii:
Bank Spółdzielczy w Halinowie
55 8019 1010 2004 0006 3514 0001
wykonanie: e-parafia.net