Galeria Galeria Galeria Galeria Galeria

Ogłoszenia na święta Zmartwychwstania Pańskiego
21 – 22 kwietnia 2019 roku

1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Święte sprawujemy o godzinie 6.00 (rezurekcja z procesją); 09:30; 11:00;12:30; 18:00.

2. W Poniedziałek wielkanocny drugi dzień świąt. Msze święte według porządku niedzielnego tj 8.00; 9.30; 11.00; 12.30; 18.00. Taca tego dnia jest przeznaczona na KUL.

3. Z racji Oktawy Wielkanocy w piątek możemy spożywać pokarmy mięsne.

4. Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. O godzinie 11.00 Msza imieninowo – urodzinowa, można zgłaszać jubilatów i solenizantów miesiąca kwietnia. O godzinie 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego

Jezus obiecał siostrze Faustynie: iż z wyjątkową wrażliwością otwiera Swoje Serce dla tych, którzy w Godzinie Miłosierdzia łączą się z Nim w ufnej i żarliwej modlitwie. W Niedzielę Miłosierdzia przypada jednocześnie kolejna nasza modlitwa dziękczynna za owoce nawiedzenia Matki Bożej w kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych liturgiach.

5. Po zakończeniu modlitwy w Godzinie Miłosierdzia Bożego zapraszamy na parafialne świąteczne spotkanie wielkanocne w domu katechetycznym szczególnie osoby niepełnosprawne, starsze i samotne
i wszystkich, którzy chcieliby się spotkać, złożyć świąteczne życzenia, podzielić się święconym jajkiem.

6. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżywania najważniejszych świąt naszej wiary - ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.
Najpierw dziękuję kapłanom seniorom, księdzu prałatowi Józefowi i Waldemarowi oraz Księżom Arkadiuszowi i Andrzejowi za udział w przygotowaniach do świąt, za posługę w konfesjonale, pomoc
i wszelką kapłańską życzliwość, cierpliwość i gorliwość.
Dziękuję wspólnocie „Wypłyń na głębię” za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz dekorację Kościoła i Ołtarza.
Pragnę wyrazić moją wdzięczność lektorom, ministrantom i całej służbie liturgicznej,
Szafarzom Komunii Świętej, którzy pod kierunkiem księdza Arkadiusza, ofiarnie podjęli trud posługiwania, aby nasza liturgia i modlitwa miały godną oprawę a przez to pomogły nam szczerze
i głęboko zjednoczyć się z Bogiem w Chrystusowym Zmartwychwstaniu.
Dziękuję zespołowi charytatywnemu Robertowi i Kamili, wolontariuszom i wszystkim, którzy włączyli się w pomoc dostarczenia świątecznych prezentów siostrom i braciom z naszej wspólnoty – tym potrzebującym najbardziej.
Dziękuję zespołowi parafialnemu Pani Janinie i Panu Organiście oraz wszystkim życzliwym parafianom, którzy włączyli się w pomoc i wsparli naszą wspólnotę swoją posługą, modlitwą i ofiarą.
Na koniec wyrazy mojej szczególnej wdzięczności pragnę przekazać państwu Łapińskim, którzy od wielu lat dbają o zewnętrzne otoczenie naszej świątyni parafialnej, za wykonanie prac porządkowych wokół kościoła i wszystkich budynków parafialnych, parkingu oraz przygotowanie trasy procesji rezurekcyjnej. Jeszcze raz wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać.

Z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego wszystkim naszym parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech pokój Chrystusa Zmartwychwstałego będzie Waszym udziałem. Niech pomaga Wam przezwyciężać trudną codzienność, wszelkie duchowe rozterki, wszystkie problemy, niech Was umacnia w wierności Bogu, Chrystusowi i Kościołowi.
Alleluja – Chrystus zmartwychwstał. Szczęść Boże!