Menu

Galeria

Galeria Galeria

Kalendarz parafialny

Dni powszednie
8:00 (w adwencie o 7:00), 18:00
Niedziele i święta
8:00, 9:30,
11:00 (z udziałem dzieci), 12:30, 18:00

Sakrament pokuty:

codziennie - przed Mszą św.
w niedzielę - podczas każdej Mszy św.
Licznik odwiedzin: 979310

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia na 21 niedzielę zwykłą C

25.08.2019 r

1.Dziś o godzinie 11.00 Msza Święta Imieninowo – Urodzinowa.

2.Jutro 26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej.
Msze święte o godzinie 8.00 i 18.00

3.W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

4.Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy Świętej o godzinie 12.30 Katecheza dla Kół Różańcowych, a o godzinie 19.00 katecheza przedchrzcielna w Sali katechetycznej na plebanii.

5.Msza Święta na rozpoczęcie Roku szkolnego 2 września o godzinie 8.00. Zapraszamy Katechetów, nauczycieli, wychowawców dzieci i rodziców. Spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego w sobotę 31 sierpnia o godzinie 17.00.

6.Są czasopisma…Ogłoszenia na 20 niedzielę zwykłą „C”

18.08.2019 r

1.We wtorek 20.08. o godzinie 18.00 Msza święta w intencji
Ks. Edwarda Wachowicza pierwszego proboszcza i budowniczego naszej parafii w 28 rocznicę śmierci.

2.W przyszłą niedzielę 25 sierpnia o godzinie 11.00 Msza Święta Imieninowo – Urodzinowa.

3.Są czasopisma…Ogłoszenia na 19 niedzielę zwykłą C

11.08.2019 r

1. We wtorek 13.08. po Mszy Świętej Wieczornej – Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją.

2. 15 sierpnia w czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Tego dnia jest obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze Święte według porządku niedzielnego. Przynosimy ze sobą do pobłogosławienia owoce naszej ziemi, głównie kwiaty, zioła i warzywa.

3. 15 sierpnia to także rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, kiedy to 99 lat temu wojska polskie pokonały armię bolszewicką, broniąc w ten sposób niepodległości odrodzonego po zaborach Państwa Polskiego i naszej wiary katolickiej. Dlatego w tym dniu czcimy także MB Zwycięską dziękując Jej za uratowanie naszego Narodu.
15 sierpnia po Mszy Świętej wieczornej pomodlimy się różańcem
w intencji Ojczyzny pod krzyżem znajdującym się w podcieniu naszego Kościoła. Jest to ten sam Krzyż, przy którym w 1920 roku modlili się Mieszkańcy Zielonej, wołając o ocalenie Polski. Naśladując ich modlitwę złączmy się we wspólnym wołaniu o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny i Kościoła Świętego.

4. W sobotę 10 sierpnia odbyła się nasza coroczna pielgrzymka do Sanktuarium MB Pocieszenia w Sulejówku. Wszystkim pielgrzymom, którzy wzięli udział w tej modlitwie niech Pan Bóg wynagrodzi wysłuchując Waszych intencji i próśb oraz niech błogosławi Wam
w życiu. Dziękujemy księżom z parafii w Sulejówku, którzy nas godnie i szczerze przyjęli. Bóg zapłać i Szczęść Boże.

5. W sierpniu miesiącu pielgrzymek i pamięci narodowej Episkopat apeluje o czyn pokutny, jakim jest zachowanie trzeźwości. Przypominamy o tym apelu. Życzymy dużo sił, odwagi do podjęcia i wytrwania w trzeźwości.

6. Są czasopisma Gość niedzielny, Niedziela, Idziemy, Miłujcie się…

 


 

Ogłoszenia na 18. Niedzielę Zwykłą – 4 sierpnia 2019 roku

1. Dzisiaj 18 niedziela zwykła. Jest to pierwsza niedziela miesiąca po Mszy o godzinie 12.30 spotkanie dla Kół Różańcowych, natomiast o godzinie 19.00 w Sali katechetycznej konferencja przedchrzcielna

2. Jutro przypada pierwszy poniedziałek miesiąca, tradycyjnie, w naszej wspólnocie parafialnej dzień modlitw za zmarłych polecanych Panu Bogu w wypominkach. Nabożeństwo wspominkowe o godzinie 17.30 a po nim Msza Święta w intencji zmarłych poleconych w tegorocznych wypominkach.

3. We wtorek (6 sierpnia) obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte
o godzinie 8.00 i 18.00.

4. Miesiąc sierpień to okres wielu pielgrzymek do sanktuariów Maryjnych. Z naszej parafii chodzimy corocznie w tym okresie z pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Sulejówku. Tradycyjnie jest to ostatnia sobota przed świętem Wniebowzięcia NMP tj. 10 sierpnia. Z naszego kościoła wyjdziemy o godzinie 8:30. Msza Święta w Sulejówku będzie o godzinie 11.00. Kto nie jest w stanie iść pieszo, może do Sulejówka dojechać. Serdecznie zapraszamy wszystkich, kto tylko może, parafian i gości do udziału w tej pielgrzymce.

5. W sierpniu zachęcamy do podejmowania postanowień trzeźwościowych oraz modlitwy w intencji osób mających problem alkoholowy. Apel w tej kwestii wystosowała jak zwykle Konferencja Episkopatu Polski. Treść Apelu jest dostępna na stronie internetowej naszej parafii.

6. Wszystkich, którzy pragnęliby modlić się w intencji swoich bliskich zmarłych, a także we wszelkich innych potrzebach, w intencjach błagalnych i dziękczynnych zapraszamy po Mszach Świętych każdego dnia do zakrystii, jest możliwość zamówienia Mszy Świętej. Jednocześnie przypominamy o Mszy Świętej urodzinowo – imieninowej, którą odprawiamy w ostatnią niedzielę miesiąca (25 sierpnia) o godzinie 11.00.

7. Podczas wakacji spowiedź w dni powszednie będzie 15 minut przed każdą Mszą św. Jeśli ktoś chciałby skorzystać z sakramentu pojednania prosimy aby przychodzić do konfesjonału przed Mszą Świętą, gdyż w czasie Eucharystii spowiedzi nie będzie.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej…


 


Ogłoszenia na 17. Niedzielę Zwykłą – 28 lipca 2019 roku

1. Dziś 17. Niedziela Zwykła w ciągu roku. Mamy zbiórkę do puszek na rzecz misyjnej organizacji MIVA Polska. Akcja jest przeprowadzana w ramach obchodzonego w Kościele w Polsce XX Tygodnia św. Krzysztofa. Ofiary będą przekazane na zakup środków transportu dla misjonarzy. Również dziś o godz. 11.00 Msza urodzinowo-imieninowa w intencji jubilatów i solenizantów miesiąca lipca.

2. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. Tego dnia przypada 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego (1 sierpnia 1944).

3. W tym tygodniu I piątek miesiąca, spowiedź od godz. 17.00, natomiast po wieczornej Mszy adoracja do godz. 21.00.

W piątek udziela się odpustu zupełnego, zwanego „Porcjunkuli” wiernym, którzy nawiedzą katedrę, konkatedrę, bazylikę mniejszą lub kościół parafialny i tam pobożnie odmówią „Ojcze nasz” i „Wierzę”.

4. Mamy także I sobotę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo dla uczczenia Niepokalanego Serca Maryi. Z racji wakacji wyjątkowo nie udamy się w tym dniu z posługą do chorych.

5. Za tydzień I niedziela miesiąca po Mszy o 12.30 spotkanie dla Kół Różańcowych, natomiast o godz. 19.00 w sali katechetycznej konferencja przed chrzcielna.

6. Zbliża się miesiąc sierpień, zachęcamy więc do podejmowania postanowień trzeźwościowych oraz modlitwy w intencji osób mających problem alkoholowy. Apel w tej kwestii wystosowała jak zwykle Konferencja Episkopatu Polski. Treść Apelu jest dostępna na stronie internetowej naszej parafii.

7. Podczas wakacji spowiedź w dni powszednie będzie 15 minut przed każdą Mszą św. prosimy więc przychodzić wcześniej, aby skorzystać ze spowiedzi, gdyż w czasie Eucharystii może to być niemożliwe.

8. Zachęcamy do lektury parsy katolickiej…


 

 

 

Ogłoszenia na 16. Niedzielę Zwykłą – 21 lipca 2019 roku

1. Dziś 16. Niedziela Zwykła w ciągu roku.

2. W tym tygodniu mamy: w poniedziałek święto św. Marii Magdaleny, we wtorek święto św. Brygidy patronki Europy, w środę św. Kingi, w czwartek święto św. Jakuba Apostoła (tego dnia wspominamy także św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących), w piątek wspomnienie świętych Joachima i Anny rodziców NMP.

3. Za tydzień w niedzielę o godzinie 11.00 Msza św. urodzinowo-imieninowa w intencji jubilatów i solenizantów miesiąca lipca. Zachęcamy, aby zgłaszać bliskich do wspólnej modlitwy.

4. Również za tydzień w niedzielę będziemy mieli zbiórkę do puszek na rzecz misyjnej organizacji MIVA Polska. Akcja jest przeprowadzana w ramach obchodzonego w Kościele w Polsce XX Tygodnia św. Krzysztofa. Ofiary będą przekazane na zakup środków transportu dla misjonarzy.

5. W miesiącu lipcu jest dużo wolnych intencji mszalnych. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. szczególnie w dni powszednie.

6. Zachęcamy do lektury parsy katolickiej…


 


Ogłoszenia na 15. Niedzielę Zwykłą – 14 lipca 2019 roku

1. Dziś 15. Niedziela Zwykła w ciągu roku. Jest to dzień imienin Arcybiskupa Seniora Henryka Hosera, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

2. W miesiącu lipcu jest dużo wolnych intencji mszalnych. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. szczególnie w dni powszednie.

3. Podczas wakacji spowiedź w dni powszednie będzie 15 minut przed każdą Mszą św. prosimy więc przychodzić wcześniej, aby skorzystać ze spowiedzi, gdyż w czasie Eucharystii może to być niemożliwe.

4. Zachęcamy do lektury parsy katolickiej…


 


Ogłoszenia na 14. Niedzielę Zwykłą – 7 lipca 2019 roku

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, katecheza dla Kół Różańcowych po Mszy Świętej o godzinie 12.30. Zelatorzy przypominają o przynoszeniu tajemnic różańcowych do wymiany. Katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych o godzinie 17.00 przed wieczorną Mszą św. w sali katechetycznej.

2. Rozpoczęliśmy prace remontowe przygotowujące Kaplicę adoracji Najświętszego Sakramentu. Na okres trwania prac kaplica jest wyłączona z dotychczasowych funkcji.

3. W sobotę 13 lipca po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła.

4. W miesiącu lipcu jest dużo wolnych intencji mszalnych. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. szczególnie w dni powszednie.

5. Podczas wakacji spowiedź w dni powszednie będzie 15 minut przed każdą Mszą św. prosimy więc przychodzić wcześniej, aby skorzystać ze spowiedzi, gdyż w czasie Eucharystii może to być niemożliwe.

6. Zachęcamy do lektury parsy katolickiej…

7. Wszystkim rozpoczynającym swoje urlopy życzymy błogosławieństwa Bożego i udanego wypoczynku.Ogłoszenia
na 13 Niedzielę zwykłą „C”
30 czerwca 2019 roku

 

1. Dzisiaj o godzinie 11.00 Msza Święta imieninowo – urodzinowa solenizantów miesiąca czerwca.

2. Ostatnie nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o godzinie 17:30. O godzinie 20.30. Modlitwa litanią do NSPJ przy Krzyżu.

3. Rozpoczęliśmy prace remontowe przygotowujące Kaplicę adoracji Najświętszego Sakramentu. Na okres trwania prac kaplica jest wyłączona z dotychczasowych funkcji.

4. Jutro o godzinie 17.30 nabożeństwo wypominkowe a po nim Msza Święta wypominkowa.

5. W tym tygodniu I piątek miesiąca. O godzinie 17.00 spowiedź. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy wieczornej do godziny 21.00

6. W sobotę pierwsza sobota miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu NMP o godzinie 08:00.

7. W przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca, katecheza dla Kół Różańcowych po Mszy Świętej o godzinie 12.30. Zelatorzy przypominają o przynoszeniu tajemnic różańcowych do wymiany. Katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych o godzinie 17.00 przed wieczorną Mszą Świętą w Sali katechetycznej.

8. Wszystkim rozpoczynającym swoje urlopy życzymy błogosławieństwa Bożego i udanego wypoczynku.

9. Są czasopisma. Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny, Anioł Stróż, Miłujmy się i Tak dla rodziny.Ogłoszenia
na 12 Niedzielę zwykłą „C”
23 czerwca 2019 roku

 

1. Dzisiaj 14 rocznica święceń biskupich Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy o posłudze Księdza Biskupa w naszych modlitwach.

2. W naszej wspólnocie parafialnej gościmy dzisiaj Ks. Prb Piotra Matwiejczuka z parafii Różnowo k. Olsztyna, z diec. Warmińskiej. Ks. Piotr głosi dzisiaj Słowo Boże i zbiera ofiary do puszek na budowę kościoła. Wesprzyjmy to Boże dzieło.

3. Spotkanie grupy osób niepełnosprawnych dzisiaj o godzinie 15.00 w salce katechetycznej wejście od strony kancelarii.

4. Nabożeństwa Czerwcowe w dzień powszedni po Mszy Świętej wieczornej. W niedzielę o godzinie 17:30 przed Mszą Świętą. O godzinie 20.30. Modlitwa litanią do NSPJ przy Krzyżu.

5. Jutro Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Msze Święte o 08.00 i 18.00.

6. Wyjazd dzieci na kolonie z naszej parafii jutro o godzinie 07.45 z parkingu przed kościołem.

7. Trwa oktawa Bożego Ciała z codzienną procesją wokół kościoła po Mszy Świętej wieczornej.
Na zakończenie oktawy w czwartek 27 czerwca przynosimy do kościoła wianki z ziół na znak dziękczynienia Panu Bogu za Jego dary. Msza Święta z poświęceniem wianków będzie w czwartek 27 czerwca o godzinie 18.00.

8. Dziękuję Księdzu Prałatowi, Księdzu Arkadiuszowi i tym wszystkim, którzy zaangażowali się w pracę przy przygotowaniu Eucharystycznych Ołtarzy. Wyrażam wdzięczność wszystkim grupom i wspólnotom parafialnym a także ministrantom i bielankom za przygotowanie i udział w procesji Bożego Ciała. Pragnę podziękować całej Wspólnocie Parafialnej, która tak licznie zgromadzona na Mszy Świętej i procesji Bożego Ciała dała świadectwo swojej wiary w prawdziwą obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

9. Przedłużeniem naszej wdzięczności i wyrazem naszej jedności w wierze wokół Chrystusa obecnego w Eucharystii był nasz Festyn Parafialny. Dziękuję wszystkim rodzinom, które zaangażowały się w wielodniowe prace nad przygotowaniem Festynu. Dziękuję grupom parafialnym, ministrantom i tym wszystkim osobom, których praca, wysiłek, pomoc rzeczowa i finansowa pozwoliły zorganizować to wydarzenie dla całej wspólnoty naszej parafii. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wsparli nasz Parafialny Festyn – Sponsorom: Fundacja Imienia Pawła Włodkowica z siedzibą w Warszawie; Giełda Praw Majątkowych Vindexus SA;Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy;AS Instrument Polska; Pan Pierożek; K&M Delikatesy;Piekarnie i Cukiernie Putka; Cukiernia Sękacz; PRZEDSZKOLE LIMONKA;Sushi Wesoła; Bomis; KAMA MAMA; MATGRAF drukarnia; PPHU ŁAPIŃSCY Sp.j.; PARK LINOWY WESOŁA; Pociąg do kawy – bar kawowy.
Serdeczne Bóg zapłać tym, którzy zakupili cegiełki na naszą Kaplicę Adoracyjną. Na koniec pragnę podziękować wszystkim tym, którzy przez cały czas trwania festynu pracowali dbając o to abyśmy mogli przyjemnie spędzić czas w naszej wspólnocie.

10. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte o godzinie 08.00 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje post.

11. W sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o godzinie 08.00 i 18.00. Taca przeznaczona na konserwację Bazyliki Świętego Piotra na Watykanie.

12. Są czasopisma. Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny, Anioł Stróż, Miłujmy się i Tak dla rodziny.


∧ góra strony
Parafia św. Brata Alberta
ul. Szeroka 2
05-075 Warszawa - Wesoła - Zielona

tel.: (22) 773 59 06
e-mail: parafiazielona@gmail.com
wykonanie: e-parafia.net