Menu

Galeria

Galeria Galeria Galeria Galeria

Kalendarz parafialny

Dni powszednie
8:00 (w adwencie o 7:00), 18:00
Niedziele i święta
8:00, 9:30,
11:00 (z udziałem dzieci), 12:30, 18:00

Sakrament pokuty:

codziennie - przed Mszą św.
w niedzielę - podczas każdej Mszy św.
Licznik odwiedzin: 1020507

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia na 29. Niedzielę Zwykłą – 20 października 2019 roku

1. Dziś 29. Niedziela Zwykła. Przeżywamy Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani”. Ofiary z tacy przeznaczone są na dzieła misyjne. Dzisiaj gościmy w naszej parafii kaznodzieję z Zakonu Dominikanów Ojca Wojciecha Jędrzejewskiego. Serdecznie dziękujemy Ojcu za obecność pośród nas oraz wygłoszone Słowo Boże.

2. Dzisiaj również jest tzw. „niedziela statystyczna”, w czasie której organizowane jest liczenie wiernych na poszczególnych Mszach św.

3. Schola dziecięca już śpiewa w naszej parafii. Chętne dzieci mogą jeszcze się zapisać w zakrystii u księży po Mszach św. Próba scholi dziś przed Mszą św. o godz. 11.00.

4. Dziś o godz. 15.00 kolejne spotkanie duszpasterstwa osób niepełnosprawnych.

5. Ks. Arkadiusz oraz Wspólnota „Wypłyń na głębię” zapraszają na indywidualną modlitwę wstawienniczą osoby, które pragną duchowego wsparcia. Modlitwa obędzie się dzisiaj w kościele po Mszy św. wieczornej, czyli około godz. 19.00.

6. W tą i najbliższą niedzielę ministranci rozprowadzają znicze. Zebrane w ten sposób ofiary będą przeznaczone na parafialny fundusz ministrancki. Bóg zapłać.

7. We wtorek 22 października wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

8. We wtorek 22 października o godz. 11.00 kolejne spotkanie parafialnego duszpasterstwa seniorów w sali katechetycznej. Wszystkich chętnych zapraszamy na nasze spotkania.

9. Za tydzień 27 października tradycyjnie w ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 11.00 Msza św. urodzinowo-imieninowa w intencji jubilatów i solenizantów miesiąca października. Bliskich do modlitwy możemy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

10. Również za tydzień w niedzielę 27 października o godz. 16.00 Msza Św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Przypominamy rodzicom o przyniesieniu deklaracji zgłaszającej dziecko do Komunii Św. oraz metryk chrztu. Prosimy wszystkich o obecność.

11. Przypominamy i zapraszamy do udziału w październikowych nabożeństwach różańcowych: w dni powszednie po wieczornej Mszy św. (godz. 18.30), w niedzielę przed Mszą św. wieczorną (godz. 17.30). Różaniec odmawiany przez dzieci we wtorki i czwartki po Mszy św. wieczornej (godz. 18.30).

12. Przyjmujemy w naszej parafii „Wypominki” jednorazowe (modlitwa 1 i 2 listopada o godz. 17.15 w kościele) oraz roczne (modlitwa w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 17.15, a po niej Msza św. zbiorowa za zmarłych polecanych w wypominkach). Kartki wypominkowe - na stoliku z gazetami. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

13. Duszpasterstwa – Seniorów oraz Osób Niepełnosprawnych, działające przy naszej parafii, były wczoraj na swojej Pierwszej wspólnej Pielgrzymce. Byliśmy na Podlasiu – w Drohiczynie, który w przeszłości był miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego, a obecnie jest stolicą diecezji drohiczyńskiej oraz na Grabarce, która jest najważniejszym miejscem kultu religijnego wyznawców prawosławia w Polsce.
Była to także okazja zapoznania się z bogatą historią Podlasia oraz kultury tego regionu. Serdeczne Bóg Zapłać wszystkim uczestnikom (a było nas ok. 50 osób) za wspólne pielgrzymowanie, modlitwę i razem spędzony czas we Wspólnocie. Zapraszamy na następne pielgrzymki. Szczęść Boże.

14. Pragniemy poinformować, że można już zgłaszać intencje mszalne na nowy rok 2020.

15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej…Ogłoszenia na XXVIII Niedzielę Zwykłą – 13 października 2019 roku

1. Dziś XXVIII Niedziela Zwykła w ciągu roku - przeżywamy XIX Dzień Papieski. Przeprowadzana jest zbiórka do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z inicjatywy Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

2. Schola dziecięca już śpiewa w naszej parafii. Chętne dzieci mogą jeszcze się zapisać w zakrystii u księży po Mszach św. Próba scholi dziś po Mszy św. o godz. 11.00.

3. Dziś o godz. 15.00 spotkanie duszpasterstwa osób niepełnosprawnych.

4. Również dzisiaj, w sali katechetycznej (wejście od kancelarii) – kolejne spotkanie kawiarenek małżeńskich. Konferencja o godz. 15.30. Wykład poprowadzą Iga i Konrad Grzybowscy. Temat: „Zrozumieć kobietę oczami mężczyzny”. Zapraszamy także wolontariuszy do pomocy przy pilnowaniu dzieci, w czasie warsztatów – kontakt w tej sprawie jest umieszczony na plakatach.

5. Dziś 13 października - rocznica objawień fatimskich. Nabożeństwo z procesją różańcową wokół kościoła po Mszy Św. wieczornej. Modlitwy różańcowej przed Mszą św. nie będzie.

6. We wtorek 15 października o godz. 11.00 spotkanie parafialnego duszpasterstwa seniorów w sali katechetycznej. Wszystkich chętnych zapraszamy na nasze spotkania.

7. We wtorek 15 października o godz. 18.00 w katedrze św. Floriana odbędzie się spotkanie modlitewne z francuskim księdzem René-Lukiem pt. „Miał być gangsterem. Został księdzem”. Szczegóły na plakatach.

8. Ks. Arkadiusz oraz Wspólnota „Wypłyń na głębię” zapraszają na indywidualną modlitwę wstawienniczą, osoby które pragną duchowego wsparcia. Takie modlitwy będą miały miejsce w kościele w najbliższą środę 16 października po Różańcu, czyli około godz. 19.00 oraz w niedzielę 20 października po Mszy św. wieczornej, czyli około godz. 19.00, również w kościele.

9. W piątek 18 października święto św. Łukasza, Ewangelisty.

10. W sobotę 19 października wspomnienie Bł. Jerzego Popiełuszki.

11. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Misyjny. W tym dniu ofiary z tacy będą przeznaczone na dzieła misyjne. Z tej okazji będziemy gościć w naszej parafii znanego kaznodzieję z Zakonu Dominikanów Ojca Wojciecha Jędrzejewskiego, który na wszystkich Mszach św. wygłosi do nas Słowo Boże. Również za tydzień w niedzielę będziemy mieli tzw. „niedzielę statystyczną”, w czasie której organizowane jest liczenie wiernych na poszczególnych Mszach św.

12. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii odprawiamy: w dni powszednie Różaniec po wieczornej Mszy św. czyli o godz. 18.30. Natomiast w niedzielę Różaniec odmawiamy przed Mszą św. wieczorną czyli o godz. 17.30. Różaniec z udziałem dzieci we wtorki i czwartki po Mszy św. wieczornej również o godz. 18.30.

13. Od dzisiaj w naszej parafii przyjmujemy wypominki jednorazowe (modlitwa 1 i 2 listopada o godz. 17.15 w kościele) oraz roczne (modlitwa w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 17.15, a po niej Msza św. zbiorowa za zmarłych polecanych w wypominkach). Kartki wypominkowe znajdują się na stoliku z gazetami. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

14. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę 19 października do Drohiczyna i Grabarki. Wyjazd po Mszy św. o godz. 8.00. Zapisy w zakrystii po Mszach św.

15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej…

Szczegółowy harmonogram kawiarenek (terminy mogą ulec ewentualnej zmianie):


Plik do pobrania:

  1. plakat_harmonogram.jpg
  2. kawiarenka.jpg
∧ góra strony
Parafia św. Brata Alberta
ul. Szeroka 2
05-075 Warszawa - Wesoła - Zielona

tel.: (22) 773 59 06
e-mail: parafiazielona@gmail.com

Rachunek bankowy parafii:
Bank Spółdzielczy w Halinowie
55 8019 1010 2004 0006 3514 0001
wykonanie: e-parafia.net