Ogłoszenia na III Niedzielę Adwentu – 16 grudnia 2018 roku

1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Rekolekcje potrwają do wtorku. Msze św. w poniedziałek i wtorek będą odprawiane o godz. 6.45 (Roraty), 10.00, 18.00 i 19.30. We wtorek na Mszy o godz. 10.00 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych wszystkim, którzy będą tego pragnęli. Zatroszczmy się, aby w tym dniu przywieść do kościoła osoby starsze i chore. W rekolekcje zachęcamy do spowiedzi, do sakrament pokuty będzie można przystąpić w czasie każdej Mszy. Rekolekcje poprowadzi Ks. Marek Paska, proboszcz parafii św. Szczepana Pierwszego Męczennika w Warszawie-Lewandowie. Ks. Marek od 2009 tworzy tam parafię i buduje kościół. Stąd ofiary z tacy w ostatnim dniu rekolekcji będą przeznaczone na to dzieło. W rekolekcje kancelaria parafialna będzie nieczynna. Szczegółowy plan rekolekcji jest na stoliku z gazetami, a także w gablocie oraz internecie.

2. Dziś III Niedziela Adwentu, tzw. „Gaudete”, czyli „Niedziela radości”.

3. Mamy dzisiaj kolejne spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Najpierw Msza o godz. 11.00, a potem konferencja.

4. Przed ołtarzem można zaopatrzyć się w opłatki oraz w świece Caritas (opłatki są również dostępne w zakrystii i kancelarii). Przed kościołem ministranci rozprowadzają także sianko na stół wigilijny.

5. Zapraszamy wszystkich na Roraty, codziennie od poniedziałku do soboty, o godzinie 6.45 rano (stąd nie będzie Mszy o 8.00). Po Roratach zapraszamy na śniadanie – gorące kakao i świeże bułeczki.

6. W piątki Adwentu jest po Mszy Św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Zapraszamy do modlitwy.

7. Przygotowujemy Drzewka Światłości Chrystusa, aby nasza świątynia na Boże Narodzenie rozbłysła światłem rodzącego się Boga w nas.

8. Chór międzypokoleniowy zapraszamy na próbę śpiewu w czwartek, po Mszy wieczornej, czyli na godz. 19.00. Próba odbędzie się w kościele.

9. Wspólnota „Wypłyń na głębię” zaprasza na spotkania w każdy czwartek, o godz. 20.00, w budynku parafialnym (wejście od strony kancelarii).

10. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy wszystkich lektorów i ministrantów do kościoła na obowiązkową odprawę przed uroczystością Narodzenia Pańskiego.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny. Do aktualnego numeru Gościa Niedzielnego jest dołączona płyta „Najpopularniejsze kolędy polskie”, w wykonaniu polskich artystów, to wspaniała okazja, aby w naszych domach na święta rozbrzmiały kolędy.

Rekolekcje adwentowe

w parafii św. Brata Alberta w Wesołej-Zielonej

Niedziela – 16 grudnia 2018 r.

800Msza św. z nauką dla wszystkich

930 – Msza św. z nauką dla wszystkich

1100 – Msza św. z nauką dla dzieci i rodziców

1230Msza św. z nauką dla wszystkich

1800 – Msza św. z nauką dla młodzieży

Poniedziałek – 17 grudnia 2018 r.

645Msza św. roratnia z nauką dla dzieci i rodziców

1000Msza św. z nauką dla wszystkich

1800 – Msza św. z nauką dla rodzin

1930 – Msza św. z nauką dla młodzieży

Wtorek – 18 grudnia 2018 r.

645– Msza św. roratnia z nauką dla dzieci i rodziców

1000 – Msza z nauką dla wszystkich (z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych)

1800 – Msza św. z nauką dla rodzin

1930 – Msza św. z nauką dla młodzieży

· Spowiedź na rekolekcjach w czasie każdej Mszy św.

· Podczas trwania rekolekcji nie będzie dyżuru w kancelarii parafialnej.

Rekolekcje poprowadzi Ks. Marek Paska, proboszcz parafii św. Szczepana Pierwszego Męczennika w Warszawie-Lewandowie, który od 2009 tworzy tam parafię i buduje kościół. Stąd ofiary z tacy w ostatnim dniu rekolekcji będą przeznaczone na to dzieło, będzie to nasza cegiełka w budowie nowej świątyni, a także wyraz naszej wdzięczności Panu Bogu i Księdzu rekolekcjoniście, który podzielił się z nami swoim świadectwem wiary.

Plik do pobrania:

1. Foto