Galeria Galeria Galeria Galeria Galeria

Ogłoszenia na 30 VII 2017 –17 niedziela zwykła

1. We wtorek rozpoczyna się miesiąc sierpień, czas licznych pielgrzymek do sanktuariów, oraz szczególnej pamięci o wielkich wydarzeniach w życiu narodu.

Z naszej parafii chodzimy corocznie w tym okresie z pielgrzymką do sanktuarium Matki Boskiej Pocieszenia w Sulejówku. Pójdziemy w sobotę 12 sierpnia. Z naszego kościoła wyjdziemy o godz. 8:30. Msza św. w Sulejówku będzie o godz. 11:00. Kto nie jest w stanie iść pieszo, może do Sulejówka dojechać.

W sierpniu, miesiącu pamięci narodowej, Episkopat apeluje o czyn pokutny, jakim jest zachowanie trzeźwości.

2.      Siedemdziesiąta trzecia rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego przypada we wtorek. U nas w intencji żyjących i zmarłych uczestników Powstania będziemy się modlić głównie na mszy św. o godz. 18:00.

3. W tym tygodniu są pierwszy wtorek, pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca

We wtorek nowenna do św. Michała Archanioła, obrońcy ludu Bożego, po wieczornej mszy św.

W czwartek po wieczornej mszy św. będzie spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Serca Jezusowego.

W piątek msze św. z nabożeństwem do Serca Jezusowego o 8:00 i 18:00. Spowiedź od godz. 17:00. Po wieczornej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do 21:00.

W sobotę nabożeństwo dla uczczenia Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8:00.

4.     Do chorych i seniorów udamy się z miesięczną Komunią św. w sobotę 5 sierpnia w godzinach 10:00 – 13:00.

5. Katecheza przed chrztem dziecka, przeznaczona dla rodziców i chrzestnych, szczególnie planujących chrzest w sierpniu, będzie w przyszłą niedzielę 6 sierpnia o godz. 19:00 w sali parafialnej.

6. Odpust Porcjunkuli, uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, można uzyskać 2 sierpnia, czyli w środę. Trzeba być w stanie łaski, przyjąć Komunię św. i pomodlić się według intencji Ojca św. odmawiając Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

Plik do pobrania:

1. Foto