Ogłoszenia na 10 XII 2017 – 2 niedziela Adwentu

1. Komunikat kurii warszawsko-praskiej:

Dnia 8 grudnia 2017 roku, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Papież Franciszek przyjął rezygnację Abpa Henryka Hosera SAC z urzędu Biskupa Diecezji Warszawsko-Praskiej, złożoną ze względu na wiek, stosownie do Kodeksu Prawa Kanonicznego .

W związku z tym, Biskup Koadiutor Romuald Kamiński staje się od tej chwili Biskupem Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Polecajmy naszym modlitwom osobę Arcybiskupa Seniora Henryka Hosera SAC, dziękując Bogu za jego posługę w naszej Diecezji oraz osobę Biskupa Romualda Kamińskiego, naszego nowego Pasterza, aby Bóg strzegł Go i prowadził.

Kanclerz Kurii
Ks. Dariusz Szczepaniuk

1. Roraty są przez cały Adwent w dni powszednie codziennie o godz. 7:00 rano, a we wtorki i czwartki także o godz. 18:00. Dzieci z lampionami zapraszamy głównie we wtorki i czwartki.
    W Adwencie rano w dni powszednie nie ma mszy św. o godz. 8:00. W niedziele porządek mszy św. nie ulega zmianie.

3.     Wymiana tajemnic różańca rodziców za dzieci jest dzisiaj. Będzie również możliwość wysłuchania konferencji Bogny Białeckiej na temat wychowania. Konferencja będzie o godz.19:00 w sali parafialnej.

1. Dzisiaj jest niedziela solidarności z Kościołem na Wschodzie. Pamiętamy o nim w modlitwach. Zbieramy także ofiary do puszki na pomoc katolikom na Wschodzie.

1. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania jest dzisiaj o godz. 16:30 w sali parafialnej.

6.     Dzieci mogą słomkami, symbolizującymi dobre uczynki, usłać Panu Jezusowi posłanie w żłobku.

1. Rekolekcje adwentowe dla dorosłych, młodzieży i dzieci: będą od przyszłej niedzieli 17 grudnia.

1. Ze świąteczną Komunia św. udamy się do seniorów i chorych w sobotę 16 grudnia w godz. 10:00 -13:00.

1. W piątki Adwentu jest po mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00. Zapraszamy do modlitwy.

10. W bocznej nawie można zaopatrzyć się w opłatki, świece Caritasu, kalendarze, kartki świąteczne i inne drobiazgi.

11. Tegoroczne znaczące jubileusze małżeńskie będziemy świętować w niedzielę Świętej Rodziny 31 grudnia na mszy św. o godz. 12:30. Prosimy zgłaszać małżeństwa obchodzące jubileusz 25, 50 i 60 -lecia sakramentu, by uwzględnić je w naszych modlitwach.

1. Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej prowadzi dzisiaj zbiórkę ofiar na paczki świąteczne dla Polaków mieszkających na Białorusi.

1. Wesołe Bystrzaki zapraszają dzieci i młodzież na spotkanie przedświąteczne do domu parafialnego w dzisiaj godzinach od 12:00 do 16:00. Przewidziane są różne bezpłatne zajęcia i atrakcje,

1. Przedszkolaki z naszego przedszkola gminnego zapraszają na prezentację świąteczną do sali parafialnej w czwartek 14 grudnia na godz. 12:00. Serdecznie zapraszają seniorów, rodziców i wszystkich chętnych.

1. Są czasopisma.

1. Na 12:30:. (Zapowiedzi).

Plik do pobrania:

1. Foto