na 12 Niedzielę zwykłą „C”
23 czerwca 2019 roku

1. Dzisiaj 14 rocznica święceń biskupich Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy o posłudze Księdza Biskupa w naszych modlitwach.

2. W naszej wspólnocie parafialnej gościmy dzisiaj Ks. Prb Piotra Matwiejczuka z parafii Różnowo k. Olsztyna, z diec. Warmińskiej. Ks. Piotr głosi dzisiaj Słowo Boże i zbiera ofiary do puszek na budowę kościoła. Wesprzyjmy to Boże dzieło.

3. Spotkanie grupy osób niepełnosprawnych dzisiaj o godzinie 15.00 w salce katechetycznej wejście od strony kancelarii.

4. Nabożeństwa Czerwcowe w dzień powszedni po Mszy Świętej wieczornej. W niedzielę o godzinie 17:30 przed Mszą Świętą. O godzinie 20.30. Modlitwa litanią do NSPJ przy Krzyżu.

5. Jutro Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Msze Święte o 08.00 i 18.00.

6. Wyjazd dzieci na kolonie z naszej parafii jutro o godzinie 07.45 z parkingu przed kościołem.

7. Trwa oktawa Bożego Ciała z codzienną procesją wokół kościoła po Mszy Świętej wieczornej.
Na zakończenie oktawy w czwartek 27 czerwca przynosimy do kościoła wianki z ziół na znak dziękczynienia Panu Bogu za Jego dary. Msza Święta z poświęceniem wianków będzie w czwartek 27 czerwca o godzinie 18.00.

8. Dziękuję Księdzu Prałatowi, Księdzu Arkadiuszowi i tym wszystkim, którzy zaangażowali się w pracę przy przygotowaniu Eucharystycznych Ołtarzy. Wyrażam wdzięczność wszystkim grupom i wspólnotom parafialnym a także ministrantom i bielankom za przygotowanie i udział w procesji Bożego Ciała. Pragnę podziękować całej Wspólnocie Parafialnej, która tak licznie zgromadzona na Mszy Świętej i procesji Bożego Ciała dała świadectwo swojej wiary w prawdziwą obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

9. Przedłużeniem naszej wdzięczności i wyrazem naszej jedności w wierze wokół Chrystusa obecnego w Eucharystii był nasz Festyn Parafialny. Dziękuję wszystkim rodzinom, które zaangażowały się w wielodniowe prace nad przygotowaniem Festynu. Dziękuję grupom parafialnym, ministrantom i tym wszystkim osobom, których praca, wysiłek, pomoc rzeczowa i finansowa pozwoliły zorganizować to wydarzenie dla całej wspólnoty naszej parafii. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wsparli nasz Parafialny Festyn – Sponsorom: Fundacja Imienia Pawła Włodkowica z siedzibą w Warszawie; Giełda Praw Majątkowych Vindexus SA;Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy;AS Instrument Polska; Pan Pierożek; K&M Delikatesy;Piekarnie i Cukiernie Putka; Cukiernia Sękacz; PRZEDSZKOLE LIMONKA;Sushi Wesoła; Bomis; KAMA MAMA; MATGRAF drukarnia; PPHU ŁAPIŃSCY Sp.j.; PARK LINOWY WESOŁA; Pociąg do kawy – bar kawowy.
Serdeczne Bóg zapłać tym, którzy zakupili cegiełki na naszą Kaplicę Adoracyjną. Na koniec pragnę podziękować wszystkim tym, którzy przez cały czas trwania festynu pracowali dbając o to abyśmy mogli przyjemnie spędzić czas w naszej wspólnocie.

10. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte o godzinie 08.00 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje post.

11. W sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o godzinie 08.00 i 18.00. Taca przeznaczona na konserwację Bazyliki Świętego Piotra na Watykanie.

12. Są czasopisma. Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny, Anioł Stróż, Miłujmy się i Tak dla rodziny.