Galeria Galeria Galeria Galeria Galeria

Ogłoszenia na 20 V 2018 – Zesłanie Ducha Św.

1.      Dzisiaj jest w naszej parafii dzień Pierwszej Komunii św. 83 dzieci otrzymuje prawo karmienia się w swej drodze życiowej Chlebem Życia – prawdziwym Ciałem Chrystusa ukrytym w Postaciach Sakramentalnych. Prośmy Pana Jezusa, by dzieci umacniały swoją łączność z Chrystusem, a rodziny pomagały im kształtować sumienia po chrześcijańsku.
W Białym Tygodniu dzieci będą przychodziły na mszę św. na godz. 18:00.

2.     Dzisiaj, uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się czas wielkanocny, a tym samym okres obowiązkowej Komunii św. wielkanocnej.
Za tydzień będzie niedziela Trójcy Przenajświętszej.

3.     Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła jest jutro. Msze św. o godz. 8:00 i 18:00.
Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana będzie w czwartek 24 maja. Msze św. o godz. 8:00 i 18:00.

4.      Klasa czwarta będzie świętowała rocznicę swojej Komunii św. 27 maja na mszy św. o godz. 11:00. Spowiedź będzie w sobotę od godz. 16:30.

5.     Nabożeństwa majowe są codziennie bezpośrednio po mszy św. o 18:00, a więc ok. godz. 18:35. Zapraszamy!

6.      Nie wszyscy zdążają z pracy na nabożeństwo majowe. Dlatego zapraszamy na śpiewanie litanii przy figurce Matki Bożej o godz. 20:30.

7.     Wspólnota Wypłyń na Głębię zaprasza na projekcję filmu „Fatima. Ostatnia tajemnica”. Projekcja będzie w sali parafialnej (nie w kościele) dzisiaj ok. godz. 19:00, po mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym.
Jednocześnie Wspólnota zaprasza na modlitwę wstawienniczą w piątek 25 maja po mszy św. o godz.18:00 i po nabożeństwie majowym.

.

8.     Msza św. w intencji wszystkich matek, zamówiona przez Polski Komitet Pomocy Społecznej dzielnicy Wesoła, będzie u nas przyszłą niedzielę, 27 maja, o godz. 12:30. Więcej danych jest na ogłoszeniu w gablotce.

9.     Fundacja Uczeń XXI wieku wraz ze współorganizatorami zaprasza na Wesoły Dzień Dziecka w niedzielę 27 maja do budynku parafialnego w godzinach od 12:00 do 16:00. Przewidziano wiele atrakcji, m.in. spektakl Czarodziejska harfa i Śpiąca królewna, warsztaty plastyczne i inne. Bliższe dane są na ogłoszeniu.

10.  Pielgrzymka śladami św. Stanisława Kostki, a więc do Płocka, Przasnysza, Rostkowa, będzie w sobotę 9 czerwca. Koszt: 60 zł., wpłacanych przy zapisie. Wyjazd o  godz. 5:00. Zapisy u ks. Piotra.

11.  Ks. Piotr Mazurek organizuje wraz z biurem podróży Arka pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 10 do 17 lipca. Bliższe dane są na ulotkach na stoliku z gazetami.

12.  Bal parafialny będzie w sobotę 9 czerwca na terenie AONu w Rembertowie. Koszt 150 zł od osoby. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.

13.  Kto chciałby nabyć film z pobytu Ikony Jasnogórskiej w naszej parafii, może się zapisać na niego w zakrystii. Bliższe dane są na ogłoszeniu w gablotce.

14.  Są czasopisma.

Plik do pobrania: