Menu

Galeria

Galeria Galeria Galeria Galeria Galeria

Kalendarz parafialny

Dni powszednie
8:00 (w adwencie o 7:00), 18:00
Niedziele i święta
8:00, 9:30,
11:00 (z udziałem dzieci), 12:30, 18:00

Sakrament pokuty:

codziennie - przed Mszą św.
w niedzielę - podczas każdej Mszy św.
Licznik odwiedzin: 866026

Informacje

Kolęda 2019


Wizyta duszpasterska, czyli tzw. Kolęda rozpoczęła się w naszej parafii w poniedziałek 7 stycznia 2019 roku. Dziękujemy za dotychczasowe spotkania, modlitwę, rozmowy i złożone ofiary.

Prosimy oczekiwać nas od godz. 16.00 do 21.00, a w sobotę od godz. 10.30.

W czasie Kolędy nie będzie dyżurów w kancelarii, w poniedziałki i środy (tylko w soboty od 9.00 do 10.00).

Prosimy także, aby odpowiednio przygotować się do kolędy. Na stole przykrytym białym obrusem niech stoi krzyż, zapalone świece, Pismo Święte, woda święcona i kropidło. Dzieci w wieku szkolnym niech przygotują zeszyty do religii.

Ofiary złożone przy okazji kolędy są przeznaczone na zrobienie kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.

Pragniemy przypomnieć, że w tym roku chcemy odwiedzić wszystkich Parafian (tzn. przejść całą parafię).

W najbliższym czasie odwiedzimy:

Tydzień 18 - 20 luty:

· W poniedziałek, 18 lutego: ul. Urocza, odcinek od ul. Brata Alberta w stronę Wesołej – numery parzyste, od nr 60 do nr 84C – dwóch kapłanów z obu stron.

· We wtorek, 19 lutego: ul. Urocza, odcinek od ul. Brata Alberta w stronę Wesołej – numery parzyste, od nr 86 do nr 98 – dwóch kapłanów z obu stron.

· W środę, 20 lutego: ul. Urocza, odcinek od ul. Brata Alberta w stronę Wesołej – numery parzyste, od nr 100 do końca – dwóch kapłanów z obu stron.

W środę 20 lutego zakończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Jeśli ktoś, z różnych względów, nie mógł przyjąć po kolędzie, to 21, 22 i 23 lutego będzie taka możliwość. Prosimy zgłaszać się do księży.

 

Kolęda odbyła się już:

TYDZIEŃ od 7 do 12 stycznia:

·W poniedziałek, 7 stycznia: ul. Borowika (jeden kapłan) i Malinowa (drugi kapłan).

·We wtorek, 8 stycznia: ul. Jagodowa i Długa (Długa od nr 58 do ul. Przejazdowej, czyli do nr 40) oraz ul. Przejazdowa (jeden kapłan zacznie od Jagodowej i Długiej, drugi od Przejazdowej).

·W środę, 9 stycznia: ul. Długa (od nr 1 do ul. Przejazdowej; jeden kapłan rozpocznie od nr 1, a drugi od ul. Przejazdowej).

·W czwartek, 10 stycznia: ul. Zagajnikowa, Wierzbowa, Borowa, Bukowa, Gajowa (dwóch kapłanów).

·W piątek, 11 stycznia: ul. Środkowa, Spacerowa (jeden kapłan), Sosnowa, Szosowa (drugi kapłan).

·W sobotę, 12 stycznia: ul. Piękna (jeden kapłan od początku, drugi od końca – z obu stron).

TYDZIEŃ od 14 do 19 stycznia:

·W poniedziałek, 14 stycznia: ul. Sportowa (jeden kapłan od początku, drugi od końca – z obu stron).

·We wtorek, 15 stycznia: ul. Błękitna (jeden kapłan) i ul. Szeroka (drugi kapłan).

·W środę, 16 stycznia: ul. Warszawska 3, bloki nr 1, 2, 3 (jeden kapłan) i bloki nr 4, 5, 6 (drugi kapłan).

·W czwartek, 17 stycznia: ul. Warszawska 3, bloki nr 7 i 8 (jeden kapłan) oraz ul. Piastowska i Rembertowska (drugi kapłan).

·W piątek, 18 stycznia: ul. Wspólna bloki nr 2 C, F, J (dwóch kapłanów).

·W sobotę, 19 stycznia: ul. Wspólna – od nr 1 do Jagodowej (dwóch kapłanów, z obu stron).

TYDZIEŃ od 21 do 26 stycznia:

· W poniedziałek, 21 stycznia: ul Warszawska od nr 108 do ul. Brata Alberta (jeden kapłan rozpocznie od nr 108, a drugi od ul. Brata Alberta), a następnie ul. Warszawska 47 i 47A

· We wtorek, 22 stycznia: ul. Warszawska od nr 1 do ul. Brata Alberta (bez nr 47 i 47A) – jeden kapłan rozpocznie od nr 1, a drugi od ul. Brata Alberta.

· W środę, 23 stycznia: ul. Warszawska nr 55, klatki 1, 2, 3, 4 (jeden kapłan) i klatki 5, 6, 7, 8 (drugi kapłan).

· W czwartek, 24 stycznia: ul. Warszawska nr 55, klatki 9, 10, 11 (jeden kałan).

· W piątek, 25 stycznia: ul. Warszawska nr 55, klatki 12, 13, 14 (jeden kapłan) 15, 16, 17, 18 (drugi kapłan).

· W sobotę, 26 stycznia, od godz. 10.30: ul. Niemcewicza, Nowa i Zachodnia (jeden kapłan) oraz ul. Brata Alberta – cała strona parzysta (drugi kapłan).

TYDZIEŃ od 28 stycznia do 1 lutego:

. W poniedziałek, 28 stycznia: ul. Brata Alberta – cała strona nieparzysta oraz ul. Zaułek (dwóch kapłanów, z obu stron).

. We wtorek, 29 stycznia: cała ul. Dobra razem z blokiem nr 20 (dwóch kapłanów, z obu stron).

. W środę, 30 stycznia: cała ul. Piaskowa (dwóch kapłanów,z obu stron).

. W czwartek, 31 stycznia: cała ul. Wschodnia (dwóch kapłanów,z obu stron).

. W piątek, 1 lutego: ul. Żytnia i Wiśniowa (jeden kapłan), Fredry i Dzielna (drugi kapłan).

. W sobotę, 2 lutego – bez kolędy.

Tydzień 4 - 9 luty:

· W poniedziałek, 4 lutego: ul. Reja i Morsztyna (jeden kapłan), ul. Kasprowicza i Kochanowskiego (drugi kapłan).

· We wtorek, 5 lutego: ul. Gazowa, Krasickiego, Zaciszna (jeden kapłan), ul. Krótka, Żeglarska, Jagiellońska i Rysia (drugi kapłan).

· W środę, 6 lutego: ul. Podleśna (odcinek od ul. Brata Alberta w stronę Wesołej) – dwóch kapłanów z obu stron.

· W czwartek 7 lutego: ul. Podleśna (odcinek od Brata Alberta w stronę Marysina) – dwóch kapłanów z obu stron

· W piątek, 8 lutego: ul. Polna – dwóch kapłanów z obu stron.

· W sobotę, 9 lutego: ul. Pstrowskiego (Bohaterów z kopalni „Wujek”) – dwóch kapłanów z obu stron.

Tydzień 11 - 16 luty:

· W poniedziałek, 11 lutego: ul. Wilanowska – numery nieparzyste – dwóch kapłanów z obu stron.

· We wtorek, 12 lutego: ul. Wilanowska – numery parzyste – dwóch kapłanów z obu stron.

· W środę, 13 lutego: ul. Urocza, odcinek od Marysina do ul. Brata Alberta – tylko numery nieparzyste – dwóch kapłanów z obu stron, a następnie blok nr 39C.

· W czwartek, 14 lutego: ul. Urocza bloki nr 39, 39A, 39B.

· W piątek, 15 lutego: ul. Urocza, odcinek od Marysina do ul Brata Alberta – tylko numery parzyste – dwóch kapłanów z obu stron.

· W sobotę 16 lutego: ul. Urocza, odcinek od ul. Brata Alberta w stronę Wesołej – wszystkie numery nieparzyste, do końca – dwóch kapłanów z obu stron. 

Spotkanie osób niepełnosprawnych i osób starszych - Zapraszamy

W niedzielę 17 lutego, na godz. 16.00 do sali parafialnej, serdecznie zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami oraz osoby starsze, na spotkanie rozpoczynające działalność duszpasterską tych osób w naszej parafii. Szczegółowy przebieg spotkania podamy w przyszłym tygodniu.

Zapraszamy na kolejny film: Mam przyjaciół w niebie. Po Mszy Św. wieczornej 3 lutego 2019 r.


Kolejny pokaz nowego filmu już 3 lutego 2019 r., po Mszy Św. wieczornej. Zapraszamy serdecznie


Kolejna po „Jak Bóg da” niezwykła włoska komedia w polskich kinach! Szalenie zabawna, pełna humoru sytuacyjnego, a równocześnie ciepła, obok szczerego śmiechu wywołująca wzruszenie i dobre emocje.

Felice Castriota, lubiący luksusowe życie księgowy, popada w poważne kłopoty. Przyłapany przez władze na oszustwach świadczonych mafii dostaje wybór: więzienie lub zeznawanie jako świadek koronny. Castriota przyjmuje propozycję sądu i trafia do „bezpiecznej kryjówki”; kościelnego szpitala dla osób niepełnosprawnych umysłowo i fizycznie. Przyzwyczajony do wygody, musi podjąć opiekę nad pacjentami i zrozumieć ich dziwne zachowania. Widzowie z uśmiechem towarzyszą zmaganiom Felice z nowym wyzwaniem. Z sympatią zaś, gdy stopniowo przełamuje niechęć, strach, zaprzyjaźnia się z podopiecznym Antonio i… postanawia zorganizować spektakl teatralny, w którym wystąpią pacjenci ośrodka. Gdy wydaje się, że wszystko idzie dobrze, przeszłość powraca…

„Mam przyjaciół w niebie” to więcej niż komedia. To opowieść o przemianie człowieka, która możliwa jest dzięki przyjaźni, współczuciu, miłości, ale także… stracie.


Zwiastun filmu: Mam przyjaciół w niebie

Ofiarowanie Pańskie

 

Nazwa obchodzonego 2 lutego święta wywodzi się od dwóch terminów greckich: Hypapante oraz Heorte tou Katharismou, co oznacza święto spotkania i oczyszczenia. Oba te święta były głęboko zakorzenione w tradycji Starego Testamentu.
Na pamiątkę ocalenia pierworodnych synów Izraela podczas niewoli egipskiej każdy pierworodny syn u Żydów był uważany za własność Boga. Dlatego czterdziestego dnia po jego urodzeniu należało zanieść syna do świątyni w Jerozolimie, złożyć go w ręce kapłana, a następnie wykupić za symboliczną opłatą 5 syklów. Równało się to zarobkowi 20 dni (1 sykl albo szekel to 4 denary lub drachmy, czyli zapłata za 4 dni pracy robotnika niewykwalifikowanego). Równocześnie z obrzędem ofiarowania i wykupu pierworodnego syna łączyła się ceremonia oczyszczenia matki dziecka. Z tej okazji matka była zobowiązana złożyć ofiarę z baranka, a jeśli jej na to nie pozwalało zbyt wielkie ubóstwo - przynajmniej ofiarę z dwóch synogarlic lub gołębi. Fakt, że Maryja i Józef złożyli synogarlicę, świadczy, że byli bardzo ubodzy.

Święto Ofiarowania Pańskiego przypada czterdziestego dnia po Bożym Narodzeniu. Jest to pamiątka ofiarowania Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej i dokonania przez Matkę Bożą obrzędu oczyszczenia.
Kościół wszystkim ważniejszym wydarzeniom z życia Chrystusa daje w liturgii szczególnie uroczysty charakter. Święto Ofiarowania Pana Jezusa należy do najdawniejszych, gdyż było obchodzone w Jerozolimie już w IV w., a więc zaraz po ustaniu prześladowań. Dwa wieki później pojawiło się również w Kościele zachodnim.
Tradycyjnie dzisiejszy dzień nazywa się dniem Matki Bożej Gromnicznej. W ten sposób uwypukla się fakt przyniesienia przez Maryję małego Jezusa do świątyni. Obchodom towarzyszyła procesja ze świecami. W czasie Ofiarowania starzec Symeon wziął na ręce swoje Pana Jezusa i wypowiedział prorocze słowa: "Światłość na oświecenie pogan i na chwałę Izraela" (Łk 2, 32). Według podania procesja z zapalonymi świecami była znana w Rzymie już w czasach papieża św. Gelazego w 492 r. Od X w. upowszechnił się obrzęd poświęcania świec, których płomień symbolizuje Jezusa - Światłość świata, Chrystusa, który uciszał burze, był, jest i na zawsze pozostanie Panem wszystkich praw natury. Momentem najuroczystszym apoteozy Chrystusa jako światła, który oświeca narody, jest podniosły obrzęd Wigilii Paschalnej - poświęcenie paschału i przepiękny hymn Exultet.
W Kościele Wschodnim dzisiejsze święto (należące do 12 najważniejszych świąt) nazywane jest Spotkaniem Pańskim (Hypapante), co uwypukla jego wybitnie chrystologiczny charakter. Prawosławie zachowało również, przejęty z religii mojżeszowej, zwyczaj oczyszczenia matki po urodzeniu dziecka - po upływie 40 dni od porodu (czyli po okresie połogu) matka po raz pierwszy przychodzi do cerkwi, by w pełni uczestniczyć w Eucharystii. Ślad tej tradycji był kultywowany w Kościele przedsoborowym - matka przychodziła "do wywodu" i otrzymywała specjalne błogosławieństwo; było to praktykowane zazwyczaj w dniu chrztu dziecka i - tak jak wówczas także chrzest - poza Mszą św. Zwyczaj ten opisał Reymont w "Chłopach".
W Polsce święto Ofiarowania Pana Jezusa ma nadal charakter wybitnie maryjny (do czasów posoborowej reformy Mszału w 1969 r. święto to nosiło nazwę "Oczyszczenia Maryi Panny" - "In purificatione Beatae Mariae Virginis"). Polacy widzą w Maryi Tę, która sprowadziła na ziemię niebiańskie Światło i która nas tym Światłem broni i osłania od wszelkiego zła. Dlatego często brano do ręki gromnice, zwłaszcza w niebezpieczeństwach wielkich klęsk i grożącej śmierci. Niegdyś wielkim wrogiem domów w Polsce były burze, a zwłaszcza pioruny, które zapalały i niszczyły domostwa, przeważnie wówczas drewniane. Właśnie od nich miała strzec domy świeca poświęcona w święto Ofiarowania Chrystusa. Zwykle była ona pięknie przystrajana i malowana. W czasie burzy zapalano ją i stawiano w oknach, by prosić Maryję o ochronę. Gromnicę wręczano również konającym, aby ochronić ich przed napaścią złych duchów.
Ze świętem Matki Bożej Gromnicznej kończy się w Polsce okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek - kończy się tradycyjny (a nie liturgiczny - ten skończył się świętem Chrztu Pańskiego) okres Bożego Narodzenia. Dzisiejsze święto zamyka więc cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. Liturgia po raz ostatni w tym roku ukazuje nam Chrystusa-Dziecię.


Od 1997 r. 2 lutego Kościół powszechny obchodzi ustanowiony przez św. Jana Pawła II Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach zakonnych, stowarzyszeniach życia apostolskiego i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich w podczas naszej dzisiejszej modlitwy na Eucharystii.za:

Brewiarz.pl

  

Wyniki niedzieli statystycznej - 21 października 2018

 

 

 

 

Diecezja Warszawsko-Praska:

 • Średnie statystyczne:
  • D: 28,9%
  • C: 48,9%

Podczas analizy uzyskanych danych statystycznych należy pamiętać, że poszczególne wyniki są wyliczane na podstawie formuł uwzględniających jednocześnie kilka parametrów:

 • liczbę osób obecnych /przyjmujących Komunię Świętą wdniu badania statystycznego;
 • stosunek liczby (odpowiednio) Dominicantes lub Communicantes do ogólnej liczby mieszkańców danej Parafii;
 • stałe mnożniki zalecane dla tego typu badań statystycznych.

Poniżej przedstawiamy dane dekanatu rembertowskiego:

 

Parafia

Mieszka

Dom Męż

Dom Kob

Dom Raz

% Dom

Com Męż

Com Kob

Com Raz

% C/D

% C/M

Rembertowski

49350

5367

7498

12865

31,8

2672

4474

7146

55,5

14,5

1. Warszawa - Gocławek, par. Św. Wacława

7000

548

662

1210

21,1

231

382

613

50,7

8,8

2. Warszawa - Marysin Wawerski, par. Św. Feliksa z Kantalicjo

10000

1014

1464

2478

30,2

604

1006

1610

65,0

16,1

3. Warszawa - Rembertów, par. MB Zwycięskiej

7200

593

934

1527

25,9

295

544

839

54,9

11,7

4. Warszawa - Rembertów, par. Św. Łucji

5850

688

919

1607

33,5

242

434

676

42,1

11,6

5. Warszawa - Stara Miłosna, par. Najśw. Serca Pana Jezusa

3900

537

716

1253

39,2

365

542

907

72,4

23,3

6. Warszawa - Stara Miłosna, par. Św. Hieronima

6200

1104

1425

2529

27,2

486

750

1236

48,9

19,9

7. Warszawa - Wesoła, par. Opatrzności Bożej

4200

356

579

935

27,2

179

352

531

56,8

12,6

8. Warszawa - Wesoła - Zielona, par. Św. Brata Alberta

5000

527

799

1326

32,4

270

464

734

55,4

14,7

 

Niezwykły koncert 27 stycznia

Serdecznie zapraszamy!

na uroczysty koncert pt.
"Zatroskana Kolęda - Pokój dla Niepodległej"
 
który odbędzie się 
w niedzielę 
27 stycznia 2019
 o godzinie 19.00 

w kościele św. Brata Alberta 
w Warszawie-Wesołej, 
na osiedlu Zielona, 
przy ul. Szerokiej 2.

W koncercie wystąpią 
znani polscy aktorzy: 
Stanisława Celińska, 
Halina Łabonarska, 
Jerzy Zelnik, 
Darek Kowalski
oraz 
artyści niepełnosprawni 
- laureaci koncertów 
i przeglądów muzycznych.

Artystom będą towarzyszyły dwa zespoły muzyczne 
pod kierownictwem 
Artura Grudzińskiego oraz Macieja Muraszko.

Sponsorem koncertu jest PKN ORLEN

Pliki do pobrania

 1. Plakat koncertu kolęd

Tydzień modlitw o jedność chrześcijan - DĄŻ DO SPRAWIEDLIWOŚCI

W piątek, 18 stycznia, rozpoczynamy „Tydzień modlitw o jedność chrześcijan”, który potrwa do piątku 25 stycznia. W tym roku obchodzony jest pod hasłem „Dąż do sprawiedliwości”. Pamiętajmy o tej intencji także w naszych prywatnych modlitwach.

Podczas Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2019 rozważany będzie biblijny tekst zaczerpnięty z Księgi Powtórzonego Prawa 16,19–20. Materiały do ekumenicznych modlitw przygotowali chrześcijanie z Indonezji.

Tematy poszczególnych dni ekumenicznej oktawy są następujące:

 • Dzień 1: Niech prawo rozlewa się jak woda, a sprawiedliwość jak niewysychający potok (Am 5,24)
 • Dzień 2: Niech wasze „tak” znaczy „tak”, a „nie” znaczy „nie” (Mt 5,37)
 • Dzień 3: Pan jest łaskawy i miłosierny (Ps 145,8)
 • Dzień 4: Bądźcie zadowoleni z tego, co posiadacie (Hbr 13,5)
 • Dzień 5: Zwiastować ubogim Dobrą Nowinę (Łk, 4,18)
 • Dzień 6: Imię Jego: Pan Zastępów (Jr 10,16)
 • Dzień 7: O kobieto, wielka jest twoja wiara (Mt 15,28)
 • Dzień 8: Pan jest moim światłem i moim zbawieniem (Ps 27,1)

 

Materiały informacyjne i harmonogramy nabożeństw i innych spotkań ekumenicznych, które w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2019 będą odbywać się w całej Polsce można znaleźć na stronie:Polska Rada Ekumeniczna

Śp. ks. prał. Stanisław Kalinowski

We wtorek, 8 stycznia 2019 roku
zmarł w wieku 73 lat,
w 50. roku kapłaństwa

ś. † p.
Ks. prał. Stanisław Kalinowski

Były proboszcz parafii w Kamionie Sochaczewskim,
referent Wydziału Finansowego Kurii Metropolitalnej Warszawskiej,
kapelan Kaplicy Sejmowej,
sędzia Sądu Metropolitalnego Warszawskiego.

Na terenie obecnej Diecezji Warszawsko-Praskiej
Ksiądz prał. Stanisław Kalinowski pracował w Parafiach:
- BM Zwycięskiej w Warszawie-Rembertowie (1952-1973)
- św. Wincentego a Paulo w Otwocku (1973-1974)
- św. Brata Alberta w Warszawie-Wesołej-Zielonej (1973-1974)

Uroczystości pogrzebowe odbędą się
w sobotę, 12 stycznia 2019 roku
w Parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Pyrach (ul. Szumiąca 5)

Msza Święta pogrzebowa o godzinie 11.00
Po Eucharystii nastąpi złożenie ciała Zmarłego
na miejscowym cmentarzu.

Dobry Jezu, okaż ks. Stanisławowi swoje miłosierdzie!


Pliki do pobrania

 1. Ks. Stanisław Kalinowski.jpg

Dziękczynienie za peregrynacje obrazu MB Częstochowskiej

Program Dnia Modlitwy w parafii św. Brata Alberta

Piątek, 28 grudnia 2018 r.

(dziękczynienie i utrwalenie owoców peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszej diecezji i parafii)

 

8.00 Msza św. połączona z Godzinkami o Niepokalnym Poczęciu NMP

9.00 - 10.00 Różaniec tajemnice radosne, prowadzą Koła Różańcowe

10.00 - 11.00 Różaniec tajemnice bolesne, prowadzi ministranci

11.00 - 12.00 Różaniec tajemnice światła, prowadzą Róże rodziców modlących się za dzieci

12.00 Anioł Pański, prowadzą Kapłani

13.00 - 14.00 Różaniec tajemnice chwalebne, prowadzi Klub Seniora

14.00 - 15.00 Różaniec tajemnice radosne, prowadzą Koła Różańcowe 15.00 - 16.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, prowadzą Kapłani

16.00 - 17.00 Różaniec tajemnice bolesne, prowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Wypłyń na głębię”

17.00 - 18.00 Różaniec tajemnice światła, prowadzą Kapłani

·na Różaniec o godz. 17.00 przynosimy kartki z intencjami, które będą czytane w czasie tegoż Różańca

18.00 Msza i Apel na zakończenie modlitwy.

 

·Podczas całego dnia będzie miała miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu (od godz. 9.00 do 18.00).

·Zachęcamy wszystkich do włączenia się w to dzieło modlitwy.

Rekolekcje adwentowe

Rekolekcje adwentowe

w parafii św. Brata Alberta w Wesołej-Zielonej

 

Niedziela – 16 grudnia 2018 r.

800Msza św. z nauką dla wszystkich

930 – Msza św. z nauką dla wszystkich

1100 – Msza św. z nauką dla dzieci i rodziców

1230Msza św. z nauką dla wszystkich

1800 – Msza św. z nauką dla młodzieży

 

Poniedziałek – 17 grudnia 2018 r.

645Msza św. roratnia z nauką dla dzieci i rodziców

1000Msza św. z nauką dla wszystkich

1800 – Msza św. z nauką dla rodzin

1930 – Msza św. z nauką dla młodzieży

 

Wtorek – 18 grudnia 2018 r.

645– Msza św. roratnia z nauką dla dzieci i rodziców

1000 – Msza z nauką dla wszystkich (z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych)

1800 – Msza św. z nauką dla rodzin

1930 – Msza św. z nauką dla młodzieży

 

· Spowiedź na rekolekcjach w czasie każdej Mszy św.

· Podczas trwania rekolekcji nie będzie dyżuru w kancelarii parafialnej.

 

Rekolekcje poprowadzi Ks. Marek Paska, proboszcz parafii św. Szczepana Pierwszego Męczennika w Warszawie-Lewandowie, który od 2009 tworzy tam parafię i buduje kościół. Stąd ofiary z tacy w ostatnim dniu rekolekcji będą przeznaczone na to dzieło, będzie to nasza cegiełka w budowie nowej świątyni, a także wyraz naszej wdzięczności Panu Bogu i Księdzu rekolekcjoniście, który podzielił się z nami swoim świadectwem wiary.

1 2 3 4 ...9 »
∧ góra strony
Parafia św. Brata Alberta
ul. Szeroka 2
05-075 Warszawa - Wesoła - Zielona

tel.: (22) 773 59 06
e-mail: parafiazielona@gmail.com
wykonanie: e-parafia.net