Menu

Galeria

Galeria Galeria Galeria Galeria

Kalendarz parafialny

Dni powszednie
8:00 (w adwencie o 7:00), 18:00
Niedziele i święta
8:00, 9:30,
11:00 (z udziałem dzieci), 12:30, 18:00

Sakrament pokuty:

codziennie - przed Mszą św.
w niedzielę - podczas każdej Mszy św.
Licznik odwiedzin: 819492

Informacje

Diecezjalne Warsztaty Małżeńskie 2018

Zapraszamy wszystkie Małżeństwa i Narzeczonych na diecezjalne Warsztaty Małżeńskie. Temat tegorocznych konferencji: „Kryzys? Może być tylko lepiej czyli co ma zrobić małżeństwo na zakręcie”. Rekolekcje odbędą się 22, 23 i 24 listopada (czwartek, piątek, sobota) od godz. 19.00 do 21.00 w Katedrze Warszawsko-Praskiej przy ul. Floriańskiej 3. Uczestnictwo jest bezpłatne. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kościołem oraz na stronie: http://www.wpraga.oaza.pl/dk

Narodowe Święto Niepodległości

W niedzielę 11 listopada 2018 roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji zapraszamy na uroczystą Mszę Św. z udziałem Kompani Honorowej Wojska Polskiego oraz Władz Samorządowych naszej Dzielnicy, Organizacji Patriotycznych, Pocztów Sztandarowych, Harcerzy. Rozpoczynamy o godz. 12.00 krótkim koncertem patriotycznym pt. „Myśląc Ojczyzna”, w którym ukazane zostaną najważniejsze wydarzenia ostatnich stu lat historii Polski. W koncercie wystąpią: znany Chór, laureat wielu konkursów w Polsce i zagranicą, „Schola Cantorum Maximilanum”, pod dyrekcją Zbigniewa Siekierzyńskiego, usłyszymy także w wykonaniu aktorów fragmenty twórczości patriotycznej znanych polskich poetów Herberta, Baczyńskiego, Św. Jana Pawła II i innych. Wszystko to wzbogacone obrazami z historii naszej Ojczyzny w wizualizacji multimedialnej. Serdecznie zapraszamy! Następnie po koncercie o godz. 12.30 Msza Św. w intencji naszej Ojczyzny. Po Mszy przemarsz pod pomnik Polskiej Organizacji Wojskowej, apel, złożenie wieńców i koncert. Natomiast o godz. 15.00 rozpocznie się piknik patriotyczny. 

W PONIEDZIAŁEK KANCELARIA NIECZYNNA

Uprzejmię informujemy, że w poniedziałek 12 listopada b. r. kancelaria parafialna jest nieczynna. 

Duszpasterze Parafii św. Brata Alberta w Wesołej-Zielonej

Ignacy Loyola - Zapraszamy na film

Zapraszamy na kolejny film!!!! W dniu 18.10.2018 (niedziela) około godz. 19.00 po wieczornej Mszy Św. w naszym kościele odbędzie się pokaz filmu "Ignacy Loyola. Żołnierz, Grzesznik, Święty".

Ten film to historia dramatycznych i przełomowych momentów życia Ignacego Loyoli. Trzymający w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty obraz o nadzwyczajnej przemianie wewnętrznej człowieka, idealnie oddający istotę „ignacjańskiego ducha”.

Brutalny żołnierz, kobieciarz, którego całe życie poświęcone było zdobywaniu bogactw, sławy i władzy podejmuje walkę na śmierć i życie ze swoimi wewnętrznymi demonami. Ignacy Loyola musi zmierzyć się z depresją, myślami samobójczymi, wstrętem do samego siebie i miłosierdziem dla innych. Kiedy zostaje oskarżony o herezję przed Inkwizycją, wygrywa i tę bitwę, by stać się jedną z najważniejszych postaci w historii Kościoła.

Poetyka filmu, przesłanie, walory artystyczne, muzyka, kolor w połączeniu ze znakomitą grą aktorską głównego bohatera, trafiają prosto do duszy widza i nie pozwalają mu zbyć seansu wzruszeniem ramion.

 

Ignacy Loyola - zwiastun filmu


 Źródło: http://loyolafilm.pl/opis-filmu/


 


Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

Uroczystość Wszystkich Świętych jest w najbliższy czwartek. W tym dniu dziękujemy Bogu za to, że wszystkich ludzi uznaje za zdolnych do osiągnięcia chwały nieba. Oddajemy bowiem cześć nieprzeliczonej rzeszy zmarłych, którzy już cieszą się oglądaniem Boga, czyli są święci. Ufamy, że wśród nich są nasi zmarli krewni i bliscy, którzy żyli po bożemu i byli tym samym ludźmi według myśli Bożej. Msze św. odprawiane będą jak w niedzielę, czyli o godz. 8.00. 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. O 17.00 nabożeństwo za zmarłych z czytaniem wypominek jednorazowych, a po nim Msza św. za zmarłych polecanych w tych wypominkach. W tym dniu na cmentarzu w Rembertowie procesja żałobna o godz. 13.00, a po niej Msza św., natomiast na cmentarzu w Wesołej, Msza o godz. 12.00, a po niej procesja.

W piątek 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, także w tym dniu o 17.00 nabożeństwo za zmarłych z czytaniem wypominek jednorazowych, a po nim Msza św. za zmarłych polecanych w tych wypominkach. W tym dniu Msze św. zostaną odprawione o godz. 8.00, 10.00 oraz 18.00. To także I piątek miesiąca, ale wyjątkowo w tym dniu nie będzie wieczornej adoracji. Drugiego listopada udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy nabożnie nawiedzą kościół lub kaplicę i odmówią tam „Ojcze nasz” i „Wierzę”. Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.

W tym dniu modlimy się za tych zmarłych, którzy co prawda odeszli z tego świata pojednani z Bogiem przez sakrament pokuty, lub przynajmniej przez głęboki żal za grzechy, ale nie odpokutowali za popełnione zło. Pan Bóg w swym miłosierdziu pozwala im dopełnić pokuty po śmierci. Mówimy w tym przypadku o czyśćcu. Pokutnikom czyśćcowym przychodzimy z pomocą przez modlitwę i odpusty.

Jak uzyskać odpusty za zmarłych:

Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. W sakramencie pojednania grzesznik otrzymuje przebaczenie wyznanych grzechów, za które szczerze żałuje. Dzięki temu może on osiągnąć wieczne zbawienie. Uzyskane przebaczenie nie uwalnia jednak od kar doczesnych (czasowych), które spotykają nas za życia lub po śmierci w czyśćcu. Uwolnieniu od tych kar służy właśnie obfity skarbiec odpustów Kościoła.


W dniach od 1 do 8 listopada mamy dwie możliwości uzyskania odpustu dla zmarłych:

·W Dniu Zadusznym (2 listopada) trzeba przyjąć Komunię św. w intencji jednej, określonej osoby. Trzeba też odmówić Ojcze nasz i Wierzę według intencji Ojca św. Ten odpust można uzyskać tylko raz dziennie.

·W dniach od 1 do 8 listopada nawiedzić cmentarz i pomodlić się w intencji określonej osoby, prosząc Pana Boga o udzielenie jej odpustu, czyli darowania kary należnej za grzechy.Zdjęcie: http://autyzmkarolka.blogspot.com/2014/10/dzien-wszystkich-swietych.html

Tydzień Misyjny: „Pełni Ducha i posłani”

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem: „Pełni Ducha i posłani”. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na misje. Z tej okazji będziemy gościć w naszej parafii o. Pawła Chmurę z Ośrodka Uzależnień w Chęcinach, który będzie zbierał ofiary do puszek na rzecz ośrodka.

Działalność Franciszkanów w Chęcinach wyraża się poprzez realizowany na miejscu Projekt„Franciszkańskiego Centrum Profilaktyki i Leczenia Uzależnień”, którego celem jest szeroko rozumiana profilaktyka uzależnień oraz udzielanie profesjonalnej pomocy osobom zagrożonym, uzależnionym oraz rodzinom.Cel realizowany jest poprzez prowadzoną przez Klasztor Podwyższenia Krzyża Świętego Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Franciszkanów) działalność leczniczą (Ośrodek „San Damiano”, Hostele w Chęcinach i Połańcu, Poradnie w Chęcinach i Połańcu), poprzez prowadzone świetlice socjoterapeutyczne dla dzieci i młodzieży, zajęcia profilaktyczne prowadzone w szkołach, wtrakcie wyjazdów do grup parafialnych i rekolekcji, wyjazdów integracyjnych dla dzieci, młodzieży oraz pacjentów. Na miejscu działa również Stowarzyszenie PADRE, założone przez grupę przyjaciół i wolontariuszy zaangażowanych w działalność Klasztoru.

 

Więcej o działalności Franciszkanów w Chęcinach na stronie: http://terapia.franciszkanie.pl/?page_id=101
Zdjęcie za:Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce

Nabożeństwa różańcowe

Nabożeństwa różańcowe są codziennie o godz. 18:00. W niedziele różaniec jest o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy szczególnie we wtorki i czwartki.

Żywy Różaniec jest wielkim zapleczem modlitewnym i najbardziej rozpowszechnioną w Kościele modlitwą maryjną. Różaniec jaki pisał św. Jan Paweł II „należy do najlepszej i najbardziej wypróbowanej tradycji kontemplacji chrześcijańskiej Poprzez niego wstępujemy do szkoły Maryi, by Ona uczyła nas kontemplować oblicze Chrystusa, poznajemy tajemnice Jego życia, rozważane Jej sercem, otwieramy się na tajemnicę Trójcy Świętej, aby doświadczać miłości Ojca i radości Ducha Świętego”.

W drugiej połowie XIX w. modlitwa różańcowa przeżywa niezwykły renesans. Młoda Francuzka z Lyonu wpada na genialny w swej prostocie pomysł, który mobilizuje miliony (!) ludzi do codziennego odmawiania różańca. Sługa Boża Paulina Maria Jaricot (1799-1862), bo o niej mowa, pisała: „Nienasycone pragnienie poznania Boga i ogromna potrzeba, by kochać, kazało mi pragnąć także działania na Jego chwałę. Chciałam dołożyć moją cegiełkę do chwały Kościoła”. I tak się stało. Mając 23 lata, stworzyła strukturę, która dała początek późniejszemu Papieskiemu Dziełu Rozkrzewiania Wiary (jednemu z 4 Papieskich Dzieł Misyjnych, obecnych dziś w 150 krajach). Jego struktura umożliwiła jej w 1826 r. powołanie stowarzyszenia Żywego Różańca, które jeszcze za jej życia rozwinęło się w wielu krajach na całym świecie.


„Dana mi została jasna wizja tego planu i jednocześnie zrozumiałam łatwość, z jaką każdy z kręgu moich najbliższych mógłby się w ten plan włączyć, znajdując dziesięć osób, które każdego tygodnia dawałyby datek na Rozkrzewianie Wiary. Zobaczyłam również szansę, jaką dawałby wybór najświatlejszych ze stowarzyszenia, którzy inspirowaliby grupę dziesięciu osób, a te z kolei utworzyłyby kolejne dziesiątki. Każda setka stowarzyszonych miałaby reprezentanta we wspólnym centrum (...). Aby nie zapomnieć tej myśli, zapisałam ją i zdumiała mnie jej prostota, której nikt wcześniej nie odkrył”. Tę metodę przełożyła na potrzeby Żywego Różańca. Już nie dziesiątki, ale piętnastki (stosownie do dawnej liczby tajemnic różańcowych), zwane – w nawiązaniu do symboliki różańca – „żywymi różami”, w których każda osoba odmawiała i rozważała 1 dziesiątek dziennie. Zadanie jednak nie było łatwe: „Ta piękna pobożność, na ogół od dawna kojarzona z «zawodowymi» dewotkami, które powinny być stare lub nie mieć nic do roboty, to błędne, ale niestety powszechne uprzedzenie. (...) Najważniejszą więc rzeczą i najtrudniejszą jest uczynić różaniec modlitwą wszystkich”. Ale „Opatrzność Boża dała mi wszelkie środki, by zaszczepić pobożność, bez której nie mogłabym kochać tak mocno”.
W zamyśle założycielki Żywy Różaniec był wielkim zapleczem modlitewnym dla misji – i tych wielkich, poza Europą, i w najbliższym środowisku. Członkowie zobowiązani byli do rozprowadzania dobrych książek i prasy, przeznaczając na ten cel stałą, regularną ofiarę.


Centralę Żywego Różańca Paulina założyła w Lyonie na wzgórzu Lorette. O rozmachu stowarzyszenia świadczy fakt, że tylko w 1832 r. wysłano stamtąd 140 tys. książek i broszur, 80 tys. obrazków, 40 tys. medalików, 18 tys. szkaplerzy i krzyżyków; średnio wychodziło więc ok. 1 tys. przesyłek dziennie.
Rosła wielka rodzina różańcowa. Od 8 XII 1826 r. – najbardziej prawdopodobna data powstania Żywego Różańca – do 1834 r. liczy już ponad 1 mln członków, a w 1862 r. – ok. 2 mln 250 tys. osób w samej tylko Francji. „Stopniowo stajemy się zjednoczeni w modlitwie ze wszystkimi ludźmi świata”. „Piętnastki mnożą się – pisze Paulina w 1831 r. – z niewiarygodną szybkością we Włoszech, Szwajcarii, Belgii, Anglii i w niektórych krajach Ameryki, zwłaszcza w Kanadzie. Żywy Różaniec zapuścił korzenie aż po Indie. Staramy się o wprowadzenie go w Afryce. Słyszę, że w Kolumbii zrzeszenie to tak bardzo się rozpowszechnia, że trudno zliczyć tych, którzy do niego należą; wszędzie, gdzie zawiązały się «piętnastki», można zaobserwować utrwalanie się w dobrem i woń cnót, których dawniej nie było". Modlitwa różańcowa – dzięki Żywemu Różańcowi – przyczyniła się do wielu nawróceń i miała swój znaczący udział w rozkwicie chrześcijaństwa w XIX w.


27 I 1832 r. papież Grzegorz XVI listem apostolskim Benedicentes zatwierdził stowarzyszenie Żywego Różańca i nadał mu liczne odpusty. Patronką Żywego Różańca ustanowił młodziutką rzymską męczenniczkę – św. Filomenę, za przyczyną której Paulina w cudowny sposób odzyskała zdrowie. Pius IX w liście apostolskim Quod iure haereditario z 17 VIII 1877 r. ustanowił zasady organizacyjne stowarzyszenia Żywego Różańca. Kolejni papieże w swych dokumentach i nauczaniu wyjaśniali i podkreślali znaczenie modlitwy różańcowej, zachęcając do jej rozpowszechniania.
W 2002 r. Ojciec Święty Jan Paweł II w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae („O różańcu Dziewicy Maryi”) ogłosił Rok Różańca (od X 2002 do X 2003 r.) i wprowadził nową jego część – tajemnice światła – dotyczące publicznej działalności Pana Jezusa. Ojciec Święty pragnął, „aby różaniec w pełniejszy sposób można było nazwać streszczeniem Ewangelii”. Odtąd cały różaniec liczy 20 tajemnic, a żywe róże składają się z 20 osób.

Do Polski Żywy Różaniec dotarł jeszcze w XIX w. Obecnie istnieje niemal w każdej parafii. W 1977 r. Prymas Stefan Wyszyński zatwierdził Ceremoniał Żywego Różańca, opracowany przez o. Szymona Niezgodę OP w 60. rocznicę objawień fatimskich.


oprac. I. S. ( za: Różaniec )

Zdjęcie za:

Grafika religijna


Synod o młodzieży

Komunikat Biskupa Romualda w sprawie Synodu Biskupów w Rzymie

Wielebni Duszpasterze, Czcigodne Osoby Życia Konsekrowanego, Umiłowani Diecezjanie,

Kościół Powszechny w październiku tego roku będzie przeżywał szczególne wydarzenie: w Watykanie, pod przewodnictwem Papieża Franciszka będą toczyły się obrady XV zgromadzenia ogólnego synodu biskupów.

Sesje synodalne będą odbywały się w dniach 3-28 października i będą poświęcone tematowi: „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”.

Reprezentantami Konferencji Episkopatu Polski na Synodzie będą: abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki i przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji oraz nasz biskup pomocniczy, bp Marek Solarczyk, w ramach KEP przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży. Ojciec Święty powołał również jako ojca synodalnego JE. bp. Mariana Florczyka z Diecezji Kieleckiej.

Aby to wielkie dzieło przyniosło głęboki owoce, potrzebuje przede wszystkim wsparcia ze strony wiernych, którzy otoczą je modlitwą, podejmą w jego intencji osobistą ofiarę i wyrzeczenie.

Dlatego z serca proszę, by w ramach każdego nabożeństwa różańcowego, przez cały miesiąc październik, zawrzeć w intencjach modlitwę za Synod.

Na zakończenie każdej Mszy Świętej, przed udzieleniem błogosławieństwa, należy także wspólnie z wiernymi odmówić załączoną modlitwę o owoce prac Synodu.

Od osobistej decyzji wiernych zależy podjęcie innych zobowiązań duchowych, do których warto ich zachęcać w relacjach duszpasterskich.

Z pasterskim błogosławieństwem, + Romuald Kamiński, Biskup Warszawsko-Praski.

Modlitwa w intencji XV Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów:

Panie Jezu,

Twój Kościół podążający ku Synodowi

kieruje wzrok na wszystkich młodych ludzi świata.

Prosimy Cię, by z odwagą wzięli oni życie w swoje ręce,

zawsze mając wolne serca dążyli do najpiękniejszych i najgłębszych celów.

Pomóż im odpowiedzieć na wezwanie,

które kierujesz do każdego z nich,

by realizując właściwy projekt życia

osiągnęli szczęście wsparci obecnością mądrych i ofiarnych przewodników.

Otwieraj ich serca na wielkie marzenia i uczyń wrażliwymi na dobro innych.

Niech trwają pod Krzyżem jak Umiłowany Uczeń,

by przyjmować w darze Twoją Matkę.

Uczyń ich świadkami Twojego Zmartwychwstania,

by doświadczając Twojej bliskości, głosili z radością, że jesteś Panem. Amen.

Zdjęcie: http://www.synod2018.pl/

Siła modlitwy - War Room - pokaz filmu

Zapraszamy na kolejny film!!! Już 7 października 2018 ok. godz. 19.00, po Mszy Św. wieczornej w Kościele przedstawimy kolejny obraz: SIŁA MODLITWY- WAR ROOM.


Dla znajomych Tony i Elizabeth Jordan mają wszystko: dobrze płatną pracę, piękny dom i wspaniałą córkę. Jednak to tylko fasada, w rzeczywistości ich świat rozpada się.Ich małżeństwo powoli umiera. Elizabeth poddaje się narastającej frustracji i goryczy, a Tony bez reszty angażuje się w pracę, flirtując na prawo i lewo jak człowiek „skazany na sukces”. Jednak spotkanie z panną Clarą wywraca ich życie do góry nogami. Tworzą one tzw. salę narad wojennych - "war room" - oraz opracowania planu taktycznego modlitwy za rodzinę Elizabeth. Gdy żona walczy o swoich najbliższych , Tony zaczyna mieć rozterki….. musi też zdecydować, co tak naprawdę liczy się w jego życiu….

Zapraszamy do obejrzenia filmu……… Może znajdziesz podpowiedź jak rozwiązać swoje problemy….

 

Siła Modlitwy zwiastun

Zdjęcia: Filmweb

Dzień modlitw w parafiach dekanatu rembertowskiego

Dzień modlitw
w parafiach dekanatu rembertowskiego

 

28 czerwca 2018 – par. Św. Łucji

06 lipca 2018 – par. M.B. Zwycięskiej

28 lipca 2018 – par. Św. Wacława

06 sierpnia 2018 – par. Św. Feliksa

28 sierpnia 2018 – par. Św. Brata Alberta

06 września 2018 – par. Opatrzności Bożej

28 września 2018 – par. Najświętszego Serca PJ

06 października 2018 – par. Św. Hieronima

28 października 2018 – par. Św. Łucji

06 listopada 2018 – par. M.B. Zwycięskiej

28 listopada 2018 – par. Św. Wacława

06 grudnia 2018 – par. Św. Feliksa

28 grudnia 2018 – par. Św. Brata Alberta

06 stycznia 2018 – par. Opatrzności Bożej

28 stycznia 2018 – par. Najświętszego Serca PJ

06 lutego 2018 – par. Św. Hieronima

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu trwa od porannej do wieczornej Mszy Św.

1 2 3 4 ...8 »
∧ góra strony
Parafia św. Brata Alberta
ul. Szeroka 2
05-075 Warszawa - Wesoła - Zielona

tel.: (22) 773 59 06
e-mail: parafiazielona@gmail.com
wykonanie: e-parafia.net