Menu

Galeria

Galeria Galeria Galeria Galeria Galeria

Kalendarz parafialny

Dni powszednie
8:00 (w adwencie o 7:00), 18:00
Niedziele i święta
8:00, 9:30,
11:00 (z udziałem dzieci), 12:30, 18:00

Sakrament pokuty:

codziennie - przed Mszą św.
w niedzielę - podczas każdej Mszy św.
Licznik odwiedzin: 942522

Informacje

Boże Ciało i Festyn Parafialny

W czwartek 20 czerwca Uroczystość Bożego Ciała Msze Święte o godzinie 08.00; 09.30 i 11.00 – z procesją do czterech Ołtarzy i o godzinie 18.00.

Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich parafian oraz wszystkie wspólnoty parafialne, także chętnych do niesienia chorągwi, feretronów i świec. Katechetów i rodziców prosimy o zadbanie, aby w procesji w strojach komunijnych wzięły udział dzieci, które w tym roku przyjęły Pierwszą Komunię Świętą oraz te, które obchodziły Rocznicę. Zapraszamy też młodsze dziewczynki do sypania kwiatów. Procesja przejdzie tą samą trasą jak w latach ubiegłych: ulicą Wspólną do Pięknej, następnie Długą i Sosnową do bloków oraz Warszawską z powrotem do Kościoła.

 Ołtarze na trasie procesji w tych samych miejscach, co w latach poprzednich: I ołtarz przygotuje Kościół Domowy; II Wspólnota Wypłyń na Głębię; III mieszkańcy osiedla/bloków przy ulicy Warszawskiej 3; IV Klub Seniora. P


Po procesji Bożego Ciała zapraszamy wszystkich parafian na Festyn parafialny.
Dla wszystkich przewidziana jest darmowa wojskowa grochówka. Będzie również można nabyć potrawy z grilla, kiełbaski szaszłyki a także pierogi z kapustą i grzybami oraz mięsem, bigos, napoje, desery, ciasta i lody. Więcej informacji związanych z Festynem na plakatach i ulotce na stoliku z gazetami. Przypominamy o fantach na loterię i o zgłaszanie chętnych do udziału w konkursie „Mam talent”. Podczas Festynu będziemy rozprowadzać cegiełki na budowę Kaplicy Adoracyjnej. Serdecznie zapraszamy.

12. Od piątku rozpocznie się oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy Świętej o godzinie 18.00 będzie procesja wokół kościoła. W niedzielę będzie ona połączona z nabożeństwem czerwcowym o godzinie 17.30.


Składamy gorące i serdeczne Bóg zapłać wszystkim sponsorom i ofiarodawcom, którzy wsparli nasz Festyn Parafialny:

Fundacja Imienia Pawła Włodkowica z siedzibą w Warszawie

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy

Sushi Wesoła

Bomis Hurtownia Towarów różnych i motoryzacyjnych

AS Instrument Polska Andrzej Skrzypkowski

Vindexus SA

Pan Pierożek

K&M Delikatesy

Piekarnie i Cukiernie Putka

Cukiernia Sękacz

KAMA MAMA

MATGRAF

PPHU ŁAPIŃSCY Sp.j.

PARK LINOWY WESOŁA

Pociąg do kawy

PRZEDSZKOLE LIMONKA

Zdjęcie za:  http://pium.pl/2016/12/19/swiety-brat-albert-chmielowski/

Pliki do pobrania

  1. festyn.pdf

Nabożeństwa czerwcowe

Maj w kościelnej tradycji poświęcony jest Matce Bożej. Maryja nie chce jednak „skupiać” całej uwagi ludu Bożego na sobie. Wiedzie go bowiem do swojego jedynego Syna. Dlatego też czerwiec poświęcony jest Jezusowi Chrystusowi, którego właśnie w tym czasie czcimy w sposób szczególny w nabożeństwach dedykowanych Jego Najświętszemu Sercu. Jest ono - jak nauczał papież Leon XIII - „symbolem i żywym obrazem nieskończonej miłości” Jezusa do wiernych.
Nabożeństwa czerwcowe, odprawiane w obecnej formie, pojawiły się dość późno, bo dopiero w XIX wieku. Sam kult Serca Jezusowego został już wcześniej zainicjowany przez św. Małgorzatę Marię Alacoque - francuską wizytkę. Zakonnica ta w drugiej połowie XVII stulecia doświadczyła objawień Pana Jezusa, który wzywał ją do upowszechnienia w całym Kościele nabożeństwa ku czci swojego Serca.
Kult Serca Jezusowego przybierał najrozmaitsze formy. Samo zaś nabożeństwo czerwcowe pojawiło się w Paryżu w pierwszej połowie XIX wieku za sprawą innej zakonnicy - Anieli de Sainte-Croix. Otóż podczas dziękczynienia po przyjęciu Jezusa w Komunii św. pomyślała ona, że skoro maj jest poświęcony Matce Bożej, to dobrze byłoby ofiarować czerwiec Sercu Jezusa. Podzieliła się tym pomysłem z innymi. Była to myśl na tyle trafna, że została dosyć szybko oficjalnie zaakceptowana przez kościelną hierarchię.
W Polsce nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa były znane najpierw w klasztorach Wizytek w Warszawie, Krakowie i Lublinie. Potem zostały zaaprobowane przez biskupa Lublina i polecone do odprawiania w jego diecezji. Następnie rozprzestrzeniły się na terenie całego kraju.
Nabożeństwo czerwcowe składa się z dwóch podstawowych elementów: adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Historia powstania tej Litanii jest dosyć ciekawa. Gdy w XVIII wieku w Marsylii wybuchła zaraza, jedna z zakonnic ułożyła ją, aby wybłagać ratunek dla miasta. Po pewnym czasie zaraza ustąpiła. Początkowo modlitwa ta składała się z 26 wezwań, później dodano do niej jeszcze 7, dzięki czemu Litania licząca 33 prośby upamiętnia symboliczną liczbę lat życia Jezusa na ziemi.
Wielkim zwolennikiem i czcicielem Serca Jezusowego był Ojciec Święty Jan Paweł II, który wielokrotnie dawał wyraz swej radości z faktu, że w Polsce ta forma pobożności jest wciąż obecna. W Elblągu w 1999 r. powiedział: „Cieszę się, że ta pobożna praktyka, aby codziennie w miesiącu czerwcu odmawiać albo śpiewać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, jest w Polsce taka żywa i ciągle podtrzymywana”. Jest to pochwała, ale i zadanie dla nas - katolików, rodaków Jana Pawła II. Zadanie, aby te nabożeństwa przetrwały i były kultywowane przez kolejne pokolenia.

( tekst: Paweł Kulasiewicz)

Za: Niedziela

 

Obraz za: 

1 CZERWCA KANCELARIA NIECZYNNA

W sobotę 1 czerwca nie będzie dyżuru w kancelarii parafialnej.

Żywy Różaniec na Jasnej Górze. VII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca

Z parafii naszej organizujemy wyjazd na VII Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę 1 czerwca.
Szczegółowe informacje i zapisy u pani Jadwigi - zelatorki Róż Różańcowych oraz na stoliku z gazetami.

Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce.


zdjęcia za: http://radioniepokalanow.pl/

Nabożeństwo majowe

Nabożeństwa majowe będą codziennie bezpośrednio po mszy św. o 18:00, a więc ok. godz. 18:40. Zapraszamy!

 

Nie wszyscy zdążają z pracy na nabożeństwo majowe. Dlatego duszpasterstwo świeckich naszej parafii zaprasza na śpiewanie litanii starym zwyczajem przy figurce Matki Bożej o godz. 20:30.


Maj to miesiąc poświęcony Matce Bożej. W Polsce, ale także na całym świecie, odprawiane są w tym czasie nabożeństwa majowe. Początkowo sądzono, że zaczęto je odmawiać
w XVIII w., jednakże badania mariologów wykazały, że były one znane dużo wcześniej
na Wschodzie, gdzie prekursorami majowych nabożeństw byli chrześcijanie koptyjscy. Spotykali się oni wokół Maryjnych figur, śpiewali pieśni w podziale na chóry, obsypywali posąg kwiatami. Podobno pomysłodawcą tego nabożeństwa był św. Cyryl Aleksandryjski, gorący obrońca boskiego macierzyństwa Maryi. W Polsce nabożeństwo majowe po raz pierwszy publicznie odprawiono w 1837 r. w kościele Świętego Krzyża w Warszawie,
a potem trafiło ono do Krakowa i na Jasną Górę oraz do kilku innych kościołów. W ciągu następnych 30 lat nabożeństwem majowym modliła się cała Polska.

Warto wspomnieć, że do każdego dnia nabożeństwa majowego publicznie odprawianego przywiązany jest odpust 7 lat. Za uczestniczenie przynajmniej przez 10 dni w nabożeństwie majowym publicznie odprawianym można zyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny. Kto nie ma możności uczestniczenia w publicznym nabożeństwie, może zyskać odpust 5 lat za każdy dzień i odpust zupełny za cały miesiąc, prywatnie je odprawiając.


zdjęcie za: http://parafiaaleksandria.pl/2019/04/30/nabozenstwa-majowe/

26 maja (niedziela) w naszej wspólnocie parafialnej


Dzień Matki - Masza w intencji wszystkich matek o godz. 11.00

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej - Msza Św. o godzinie 11:00.
Spowiedź przed rocznicą I Komunii Św. dla dzieci i ich rodzin w sobotę 25 maja
od godz. 16:00.

Z racji uroczystości Rocznicy I Komunii Świętej intencje Mszy Świętej z godziny 11:00, czyli  Msza urodzinowo imieninowa a także inne zostały przeniesione na godzinę 9:30.

 Kolejne spotkanie Duszpasterstwa Osób Niepełnosprawnych i ich opiekunów w  o godzinie 15:00 w Sali katechetycznej – wejście od strony kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

zdjęcia za: https://m.deon.pl

Pierwsza Kominia Świeta w naszej Parafii


Spowiedź:

W piątek 17 maja od godziny 16.00 spowiedź przed Pierwszą Komunią Świętą dla dzieci i rodziców.


Eucharystia:

Pierwsza Komunia Święta w niedzielę 19 maja o godzinie 11.00

Bierzmowanie w naszej parafii

W sobotę 11 maja o godzinie 11.00 Jego Ekscelencja Biskup Romuald Kamiński ordynariusz diecezji Warszawsko – Praskiej, odprawi w naszym kościele Mszę Świętą i udzieli Sakramentu bierzmowania. Wizyta Pasterza Diecezji jest zawsze świętem całe wspólnoty parafialnej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z naszym Pasterzem. Ofiary składane na tacę podczas bierzmowania przeznaczone są na Fundusz Duszpasterstwa Młodzieży naszej Diecezji.Zdjęcie za: http://parafia.sztum.net/632-2/

1 MAJA KANCELARIA NIECZYNNA

DNIA 1 MAJA 2019 ROKU (ŚRODA) KANCELARIA PARAFIALNA BĘDZIE NIECZYNNA.

Niedziela Miłosierdzia Bożego

28 kwietnia o godzinie 15.00 w godzinę Miłosierdzia Bożego w naszym Kościele odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. 

Po zakończeniu modlitwy w Godzinie Miłosierdzia Bożego zapraszamy na parafialne świąteczne spotkanie wielkanocne w domu katechetycznym szczególnie osoby niepełnosprawne, starsze i samotne i wszystkich, którzy chcieliby się spotkać, złożyć świąteczne życzenia, podzielić się święconym jajkiem.

W Niedzielę Miłosierdzia przypada jednocześnie kolejna nasza modlitwa dziękczynna za owoce nawiedzenia Matki Bożej w kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszej Parafii.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tych liturgiach.


 

Święto Miłosierdzia Bożego obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego.Wpisał je do kalendarza liturgicznego najpierw Franciszek kard. Macharski dla archidiecezji krakowskiej (1985), apotem niektórzy biskupi polscy w swoich diecezjach. Na prośbę Episkopatu Polski Ojciec Święty Jan Paweł II w1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce. W dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku Papież ogłosił to święto dla całego Kościoła.

Inspiracją dla ustanowienia święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej:

Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia(Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski(Dz. 699).


 

zdjęcie za:  https://milujciesie.org.pl/1567.html

1 2 3 4 ...11 »
∧ góra strony
Parafia św. Brata Alberta
ul. Szeroka 2
05-075 Warszawa - Wesoła - Zielona

tel.: (22) 773 59 06
e-mail: parafiazielona@gmail.com
wykonanie: e-parafia.net