Galeria Galeria Galeria Galeria Galeria

Pokaz Filmu Fatima. Ostatnia tajemnica - Zapraszamy

Zapraszamy na kolejny film!!!! W dniu 20.05.2018 (niedziela) około godz. 19.00 po wieczornej Mszy Św. i nabożeństwie majowym w naszej SALI PARAFIALNEJ DAWNEJ KAPLICY  odbędzie się pokaz filmu "Fatima. Ostatnia tajemnica"

"Fatima. Ostatnia tajemnica" to film przybliżający objawienia w Fatimie. Jest obrazem hiszpańskich twórców, w którym fabuła łączy się z dokumentem. Fatimę często postrzega się jedynie jako wydarzenie, które miało miejsce 100 lat temu i jest interesujące, gdyż zawiera tajemnice, czy też proroctwa dotyczące przyszłości. Jednakże rzeczywistość Objawień w Fatimie jest zupełnie odmienna. Mamy tu bowiem do czynienia z czymś więcej niż tylko z wizjami sprzed wieku, czy z proroctwami, które do dziś wzbudzają ciekawość ludzi na całym świecie. Prosta fabuła wpleciona w treść filmu pokazuje, że Fatima jest fenomenem nie tylko aktualnym, ale również ma on realny związek z życiem każdego z nas oraz z historią świata, w której przecież jesteśmy.

Wielkim atutem tego filmu jest nie tylko celne ujęcie istoty Orędzia z Fatimy, ale również podjęta próba, by treść Przesłania Matki Bożej ukazać na tle wydarzeń, które tworzą obraz ostatniego wieku. Przedstawienie zaistniałych związków jest tak wymowne, iż nawet agnostyk nie będzie mógł przejść obok nich obojętnie, lecz będzie zmuszony do postawienia sobie pytań dotyczących wydarzeń, których jesteśmy świadkami.

Bóg wpływa na historię świata, na życie każdego z nas, przez Maryję. Pokazane w filmie fakty, zdarzenia, daty, osoby wskazują, że nawet historia potwierdza, że Maryja jest naszą Matką. Takie przekonanie zrodzi się w naszych sercach po obejrzeniu tego pięknego filmu.

Zwiastun filmu: Fatima. Ostatnia tajemnica

Zdjęcie za: Misericors.org