Galeria Galeria Galeria

Synod o młodzieży

Komunikat Biskupa Romualda w sprawie Synodu Biskupów w Rzymie

Wielebni Duszpasterze, Czcigodne Osoby Życia Konsekrowanego, Umiłowani Diecezjanie,

Kościół Powszechny w październiku tego roku będzie przeżywał szczególne wydarzenie: w Watykanie, pod przewodnictwem Papieża Franciszka będą toczyły się obrady XV zgromadzenia ogólnego synodu biskupów.

Sesje synodalne będą odbywały się w dniach 3-28 października i będą poświęcone tematowi: „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”.

Reprezentantami Konferencji Episkopatu Polski na Synodzie będą: abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki i przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji oraz nasz biskup pomocniczy, bp Marek Solarczyk, w ramach KEP przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży. Ojciec Święty powołał również jako ojca synodalnego JE. bp. Mariana Florczyka z Diecezji Kieleckiej.

Aby to wielkie dzieło przyniosło głęboki owoce, potrzebuje przede wszystkim wsparcia ze strony wiernych, którzy otoczą je modlitwą, podejmą w jego intencji osobistą ofiarę i wyrzeczenie.

Dlatego z serca proszę, by w ramach każdego nabożeństwa różańcowego, przez cały miesiąc październik, zawrzeć w intencjach modlitwę za Synod.

Na zakończenie każdej Mszy Świętej, przed udzieleniem błogosławieństwa, należy także wspólnie z wiernymi odmówić załączoną modlitwę o owoce prac Synodu.

Od osobistej decyzji wiernych zależy podjęcie innych zobowiązań duchowych, do których warto ich zachęcać w relacjach duszpasterskich.

Z pasterskim błogosławieństwem, + Romuald Kamiński, Biskup Warszawsko-Praski.

Modlitwa w intencji XV Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów:

Panie Jezu,

Twój Kościół podążający ku Synodowi

kieruje wzrok na wszystkich młodych ludzi świata.

Prosimy Cię, by z odwagą wzięli oni życie w swoje ręce,

zawsze mając wolne serca dążyli do najpiękniejszych i najgłębszych celów.

Pomóż im odpowiedzieć na wezwanie,

które kierujesz do każdego z nich,

by realizując właściwy projekt życia

osiągnęli szczęście wsparci obecnością mądrych i ofiarnych przewodników.

Otwieraj ich serca na wielkie marzenia i uczyń wrażliwymi na dobro innych.

Niech trwają pod Krzyżem jak Umiłowany Uczeń,

by przyjmować w darze Twoją Matkę.

Uczyń ich świadkami Twojego Zmartwychwstania,

by doświadczając Twojej bliskości, głosili z radością, że jesteś Panem. Amen.

Zdjęcie: http://www.synod2018.pl/