Menu

Galeria

Galeria Galeria Galeria Galeria Galeria

Kalendarz parafialny

Dni powszednie
8:00 (w adwencie o 7:00), 18:00
Niedziele i święta
8:00, 9:30,
11:00 (z udziałem dzieci), 12:30, 18:00

Sakrament pokuty:

codziennie - przed Mszą św.
w niedzielę - podczas każdej Mszy św.
Licznik odwiedzin: 624612

Informacje

SIERPIEŃ - MIESIĄC PATRIOTYCZNY I MARYJNY

Sierpień to miesiąc poświęcony Matce Najświętszej i naszej Ojczyźnie.

Czekają nas następujące wydarzenia:

1. Wyruszymy w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Sulejówku w sobotę 13 sierpnia o godz. 8:30. Msza św. w Sulejówku będzie o godz. 11. Kto nie jest w stanie iść pieszo, może do nas dojechać na Eucharystię.

2. 15 sierpnia, czyli uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Przypada ona w tym roku w przyszły poniedziałek. Tego dnia jest obowiązek uczestniczenia w Eucharystii, dlatego Msze św. będą według porządku niedzielnego. Będzie można ponadto w naszym kościele uzyskać odpust jubileuszowy. Tego dnia przynosimy do pobłogosławienia owoce naszej ziemi, głównie kwiaty, zioła i warzywa.

3. 15 sierpnia to także rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej, kiedy to przed 96-ciu laty wojska polskie pokonały armię bolszewicką, broniąc w ten sposób niepodległości odrodzonego po zaborach państwa polskiego. Dlatego tego dnia Maryję czcimy także jako Matkę Bożą Zwycięską i dziękujemy Jej za uratowanie naszego narodu. 15 sierpnia po Mszy wieczornej odmówimy różaniec w intencji ojczyzny pod krzyżem znajdującym się w podcieniu naszej świątyni. Jest to ten sam krzyż, przed którym w 1920 roku modlili się mieszkańcy Zielonej, wołając o ocalenie Polski. Naśladując ich, zjednoczmy się we wspólnej modlitwie za nasz kraj.

4. 26 sierpnia - Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej - Msze o 8 i 18. Tego dnia z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.

UWAGA! UWAGA!

Od przyszłej niedzieli do 20 sierpnia włącznie spowiedź wieczorem będzie tylko przed Mszą św., tzn. w godzinach od 17:30 do 18. Nie będzie spowiedzi w trakcie Mszy wieczornych.


∧ góra strony
Parafia św. Brata Alberta
ul. Szeroka 2
05-075 Warszawa - Wesoła - Zielona

tel.: (22) 773 59 06
e-mail: parafiazielona@gmail.com
wykonanie: e-parafia.net