Galeria Galeria Galeria

XVII Dzień Papieski

„Idźmy naprzód z nadzieją!” – pod takim hasłem będziemy obchodzić XVII Dzień Papieski, który odbędzie się 8 października 2017 roku. Obchodom towarzyszyć będą liczne wydarzenia duchowe oraz kulturalne organizowane w całym kraju, a także w środowiskach polonijnych. Przeprowadzona zostanie także przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego – „Idźmy naprzód z nadzieją” – zaczerpnięte z listu apostolskiego św. Jana Pawła II „Novo millennio ineunte” wydanego zakończenie Roku Jubileuszowego 2000 – jest zaproszeniem do tego, by poprzez Dzień Papieski docierać do głębi nauczania Papieża-Polaka. Dzięki tegorocznemu Dniowi Papieskiemu organizatorzy chcą promować chrześcijańską wizję nadziei, której wyrazicielem, piewcą i świadkiem jest św. Jan Paweł II:

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.

Częstochowa, 18 czerwca 1983 r.

Centralne obchody Dnia Papieskiego będą miały miejsce w Warszawie. Tego dnia stypendyści będą modlić się w intencji darczyńców Fundacji podczas Mszy św. w Świątyni Opatrzności Bożej, celebrowanej przez kard. Kazimierza Nycza o godz. 12:00. Tradycyjnie, po Mszy św., odbędzie się >> Koncert Galowy Dnia Papieskiego. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zaprasza do Świątyni Opatrzności Bożej na godz. 15:30, lub do TVP1, gdzie transmisja koncertu rozpocznie się o godz. 15:50.

W naszej parafii przed kościołem wolontariusze prowadzą zbiórkę ofiar na fundusz tego dzieła.