Galeria Galeria Galeria

Pokaz filmu Sprawa Chrystusa

Zapraszamy na kolejny film!!!! W dniu 15.04.2018 (niedziela) około godz. 19.00 po wieczornej Mszy Św. w naszym Kościele odbędzie się pokaz filmu "Sprawa Chrystusa".

Film amerykańskiego reżysera Jona Gunn’a "Sprawa Chrystusa” (The Case for Christ) oparty jest na autentycznych wydarzeniach. W rolę głównego bohatera – Lee Strobela – wcielił się Mike Vogel. Strobel był w latach 70-tych XX wieku wojującym ateistą i chciał udowodnić świeżo nawróconej żonie (Erica Christensen) brak racjonalności Zmartwychwstania.
Bez niego nie ma chrześcijaństwa, więc Strobel szuka racjonalnych dowodów, że Chrystus nie był postacią historyczną, a co za tym idzie nie zmartwychwstał. Po rozmowach z teologami, lekarzami, psychologami i antropologami przekonuje się, że nie miał racji
i wiara jest racjonalna. Dziś jest znanym w Ameryce pastorem i ewangelizatorem. Jak odnalazł Chrystusa? To zobaczycie w filmie. Zapraszamy

Zwiastun filmu: Sprawa Chrystusa

Fotografia za: https://idzpodprad.pl