Menu

Galeria

Galeria Galeria Galeria Galeria Galeria

Kalendarz parafialny

Dni powszednie
8:00 (w adwencie: pon-pt o 6:45,
sob o 8:00), 18:00
Niedziele i święta
8:00, 9:30,
11:00 (z udziałem dzieci), 12:30, 18:00

Sakrament pokuty:

codziennie - przed Mszą św.
w niedzielę - podczas każdej Mszy św.
Licznik odwiedzin: 1081584

Pokazy Filmów

Mam przyjaciół w niebie - zapraszamy na pokaz filmu

Kolejny pokaz nowego filmu już 3 lutego 2019 r., po Mszy Św. wieczornej. Zapraszamy serdecznie


Kolejna po „Jak Bóg da” niezwykła włoska komedia w polskich kinach! Szalenie zabawna, pełna humoru sytuacyjnego, a równocześnie ciepła, obok szczerego śmiechu wywołująca wzruszenie i dobre emocje.

Felice Castriota, lubiący luksusowe życie księgowy, popada w poważne kłopoty. Przyłapany przez władze na oszustwach świadczonych mafii dostaje wybór: więzienie lub zeznawanie jako świadek koronny. Castriota przyjmuje propozycję sądu i trafia do „bezpiecznej kryjówki”; kościelnego szpitala dla osób niepełnosprawnych umysłowo i fizycznie. Przyzwyczajony do wygody, musi podjąć opiekę nad pacjentami i zrozumieć ich dziwne zachowania. Widzowie z uśmiechem towarzyszą zmaganiom Felice z nowym wyzwaniem. Z sympatią zaś, gdy stopniowo przełamuje niechęć, strach, zaprzyjaźnia się z podopiecznym Antonio i… postanawia zorganizować spektakl teatralny, w którym wystąpią pacjenci ośrodka. Gdy wydaje się, że wszystko idzie dobrze, przeszłość powraca…

„Mam przyjaciół w niebie” to więcej niż komedia. To opowieść o przemianie człowieka, która możliwa jest dzięki przyjaźni, współczuciu, miłości, ale także… stracie.Pliki do pobrania:

  1. indeks.jpg

Ignacy Loyola: Żołnierz, Grzesznik, Święty

News
Zapraszamy na kolejny film!!!! W dniu 18.10.2018 (niedziela) około godz. 19.00 po wieczornej Mszy Św.  w naszym kościele odbędzie się pokaz filmu "Ignacy Loyola. Żołnierz, Grzesznik, Święty".

Ten film to historia dramatycznych i przełomowych momentów życia Ignacego Loyoli.  Trzymający w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty obraz o nadzwyczajnej przemianie wewnętrznej człowieka, idealnie oddający istotę „ignacjańskiego ducha”.

Brutalny żołnierz, kobieciarz, którego całe życie poświęcone było zdobywaniu bogactw, sławy i władzy podejmuje walkę na śmierć i życie ze swoimi wewnętrznymi demonami. Ignacy Loyola musi zmierzyć się z depresją, myślami samobójczymi, wstrętem do samego siebie i miłosierdziem dla innych. Kiedy zostaje oskarżony o herezję przed Inkwizycją, wygrywa i tę bitwę, by stać się jedną z najważniejszych postaci w historii Kościoła.

Poetyka filmu, przesłanie, walory artystyczne, muzyka, kolor w połączeniu ze znakomitą grą aktorską głównego bohatera, trafiają prosto do duszy widza i nie pozwalają mu zbyć seansu wzruszeniem ramion.

Ignacy Loyola - zwiastun filmu


 Źródło: http://loyolafilm.pl/opis-filmu/


 

Siła modlitwy - War Room

News

Zapraszamy na kolejny film!!!  Już 7 października 2018 ok. godz. 19.00, po Mszy Św. wieczornej w Kościele przedstawimy kolejny obraz:  SIŁA MODLITWY- WAR ROOM.


Dla znajomych Tony i Elizabeth Jordan mają wszystko: dobrze płatną pracę, piękny dom i wspaniałą córkę. Jednak to tylko fasada, w rzeczywistości ich świat rozpada się.Ich małżeństwo powoli umiera. Elizabeth poddaje się narastającej frustracji i goryczy, a Tony bez reszty angażuje się w pracę, flirtując na prawo i lewo jak człowiek „skazany na sukces”. Jednak spotkanie z panną Clarą wywraca ich życie do góry nogami. Tworzą one tzw. salę narad wojennych - "war room" - oraz opracowania planu taktycznego modlitwy za rodzinę Elizabeth. Gdy żona walczy o swoich najbliższych , Tony zaczyna mieć rozterki….. musi też zdecydować, co tak naprawdę liczy się w jego życiu….

Zapraszamy do obejrzenia filmu……… Może znajdziesz podpowiedź jak rozwiązać swoje problemy….

 

Siła Modlitwy zwiastun

Zdjęcia: Filmweb


 

Jak Bóg da - zapraszamy na ciekawą komedię

Zapraszamy na kolejny film!!!! W dniu 17.06.2018 (niedziela) około godz. 19.00 po wieczornej Mszy Św. i nabożeństwie czewcowym w naszej KAPLICY parafialnej odbędzie się pokaz filmu "Jak Bóg da". Flm opowiada o ojcu Tommaso, cenionym chirurgu i zatwardziałym ateiście, który dowiaduje się, że jego syn chce zostać księdzem. Próbuje odwieść chłopaka od tego zamiaru. To ciekawa, pełna humoru komedia, która pokazuje w krzywym zwierciadle relacje rodzice -dorosłe dziecko, które ma inne plany na życie, niż wyobrazili sobie jego rodzice. Zapraszamy

Zwiastun filmu:

Jak Bóg da


Fatima. Ostatnia Tajemnica - Zapraszamy na kolejny film

News

Zapraszamy na kolejny film!!!! W dniu 20.05.2018 (niedziela) około godz. 19.00 po wieczornej Mszy Św. i nabożeństwie majowym w naszej KAPLICY parafialnej odbędzie się pokaz filmu "Fatima. Ostatnia tajemnica"

"Fatima. Ostatnia tajemnica" to film przybliżający objawienia w Fatimie. Jest obrazem hiszpańskich twórców, w którym fabuła łączy się z dokumentem. Fatimę często postrzega się jedynie jako wydarzenie, które miało miejsce 100 lat temu i jest interesujące, gdyż zawiera tajemnice, czy też proroctwa dotyczące przyszłości. Jednakże rzeczywistość Objawień w Fatimie jest zupełnie odmienna. Mamy tu bowiem do czynienia z czymś więcej niż tylko z wizjami sprzed wieku, czy z proroctwami, które do dziś wzbudzają ciekawość ludzi na całym świecie. Prosta fabuła wpleciona w treść filmu pokazuje, że Fatima jest fenomenem nie tylko aktualnym, ale również ma on realny związek z życiem każdego z nas oraz z historią świata, w której przecież jesteśmy.Wielkim atutem tego filmu jest nie tylko celne ujęcie istoty Orędzia z Fatimy, ale również podjęta próba, by treść Przesłania Matki Bożej ukazać na tle wydarzeń, które tworzą obraz ostatniego wieku. Przedstawienie zaistniałych związków jest tak wymowne, iż nawet agnostyk nie będzie mógł przejść obok nich obojętnie, lecz będzie zmuszony do postawienia sobie pytań dotyczących wydarzeń, których jesteśmy świadkami.


Bóg wpływa na historię świata, na życie każdego z nas, przez Maryję. Pokazane w filmie fakty, zdarzenia, daty, osoby wskazują, że nawet historia potwierdza, że Maryja jest naszą Matką. Takie przekonanie zrodzi się w naszych sercach po obejrzeniu tego pięknego filmu.

 

Zwiastun filmu: Fatima. Ostatnia tajemnica


 

Zdjęcie za: Misericors.org


 

Film Sprawa Chrystusa

News

Zapraszamy na kolejny film!!!! W dniu 15.04.2018 (niedziela) około godz. 19.00 po wieczornej Mszy Św. w naszym Kościele odbędzie się pokaz filmu "Sprawa Chrystusa".

Film amerykańskiego reżysera Jona Gunn’a "Sprawa Chrystusa” (The Case for Christ) oparty jest na autentycznych wydarzeniach. W rolę głównego bohatera – Lee Strobela – wcielił się Mike Vogel. Strobel był w latach 70-tych XX wieku wojującym ateistą i chciał udowodnić świeżo nawróconej żonie (Erica Christensen) brak racjonalności Zmartwychwstania.
Bez niego nie ma chrześcijaństwa, więc Strobel szuka racjonalnych dowodów, że Chrystus nie był postacią historyczną, a co za tym idzie nie zmartwychwstał. Po rozmowach z teologami, lekarzami, psychologami i antropologami przekonuje się, że nie miał racji
i wiara jest racjonalna. Dziś jest znanym w Ameryce pastorem i ewangelizatorem. Jak odnalazł Chrystusa? To zobaczycie w filmie. Zapraszamy

Zwiastun filmu: Sprawa Chrystusa


Fotografia za: https://idzpodprad.pl

ZAPRASZAMY NA FILM

News

W dniu 11.03.2018 (niedziela) około godz 19.00 po Mszy Św. w naszym Kościele odbędzie się pokaz filmu "Bóg nie umarł", którym rozpoczniemy pokazy filmów chrześcijańskich w naszej parafii.

Bóg nie umarł to amerykański film w reżyserii Harolda Cronka. Amerykański student Josh Wheaton(Shane Harper) buntuje się przeciwko profesorowi filozofii Radissonowi (Kevin Sorbo), który każe swoim studentom napisać na kartce zdanie: Bóg umarł. Jego wiara nie pozwala mu na to. Profesor każe mu przekonać resztę studentów, że Bóg istnieje, bo inaczej nie zaliczy przedmiotu. Tak zaczyna się droga Josha, który wytrwale poszukuje naukowych dowodów na istnienie Boga i pragnie wszystkim powiedzieć, że BÓG NIE UMARŁ..

W filmie reżyser prowadzi nas też przez historie ludzi z różnym stosunkiem do Pana Boga. Znajdziemy tu więc pastora, misjonarza, młodego studenta, profesora - ateistę, byłą muzułmankę, lewicową dziennikarkę, biznesmena, chłopaka z Chin i kobietę, opiekującą się swoją chorą matką. Jeśli chcesz poznać ich losy to przyjdź na pokaz filmu i zobacz to na własne oczy……

Zwiastun filmu Bóg nie umarł

 

Zdjęcie za: diakonia wyzwolenia


 

∧ góra strony
Parafia św. Brata Alberta
ul. Szeroka 2
05-075 Warszawa - Wesoła - Zielona

tel.: (22) 773 59 06
e-mail: parafiazielona@gmail.com

Rachunek bankowy parafii:
Bank Spółdzielczy w Halinowie
55 8019 1010 2004 0006 3514 0001
wykonanie: e-parafia.net