Galeria Galeria Galeria Galeria Galeria

Pokazy Filmów

Jak Bóg da - zapraszamy na ciekawą komedię

Zapraszamy na kolejny film!!!! W dniu 17.06.2018 (niedziela) około godz. 19.00 po wieczornej Mszy Św. i nabożeństwie czewcowym w naszej KAPLICY parafialnej odbędzie się pokaz filmu "Jak Bóg da". Flm opowiada o ojcu Tommaso, cenionym chirurgu i zatwardziałym ateiście, który dowiaduje się, że jego syn chce zostać księdzem. Próbuje odwieść chłopaka od tego zamiaru. To ciekawa, pełna humoru komedia, która pokazuje w krzywym zwierciadle relacje rodzice -dorosłe dziecko, które ma inne plany na życie, niż wyobrazili sobie jego rodzice. Zapraszamy

Zwiastun filmu:

Jak Bóg da

Fatima. Ostatnia Tajemnica - Zapraszamy na kolejny film

News

Zapraszamy na kolejny film!!!! W dniu 20.05.2018 (niedziela) około godz. 19.00 po wieczornej Mszy Św. i nabożeństwie majowym w naszej KAPLICY parafialnej odbędzie się pokaz filmu "Fatima. Ostatnia tajemnica"

"Fatima. Ostatnia tajemnica" to film przybliżający objawienia w Fatimie. Jest obrazem hiszpańskich twórców, w którym fabuła łączy się z dokumentem. Fatimę często postrzega się jedynie jako wydarzenie, które miało miejsce 100 lat temu i jest interesujące, gdyż zawiera tajemnice, czy też proroctwa dotyczące przyszłości. Jednakże rzeczywistość Objawień w Fatimie jest zupełnie odmienna. Mamy tu bowiem do czynienia z czymś więcej niż tylko z wizjami sprzed wieku, czy z proroctwami, które do dziś wzbudzają ciekawość ludzi na całym świecie. Prosta fabuła wpleciona w treść filmu pokazuje, że Fatima jest fenomenem nie tylko aktualnym, ale również ma on realny związek z życiem każdego z nas oraz z historią świata, w której przecież jesteśmy.

Wielkim atutem tego filmu jest nie tylko celne ujęcie istoty Orędzia z Fatimy, ale również podjęta próba, by treść Przesłania Matki Bożej ukazać na tle wydarzeń, które tworzą obraz ostatniego wieku. Przedstawienie zaistniałych związków jest tak wymowne, iż nawet agnostyk nie będzie mógł przejść obok nich obojętnie, lecz będzie zmuszony do postawienia sobie pytań dotyczących wydarzeń, których jesteśmy świadkami.

Bóg wpływa na historię świata, na życie każdego z nas, przez Maryję. Pokazane w filmie fakty, zdarzenia, daty, osoby wskazują, że nawet historia potwierdza, że Maryja jest naszą Matką. Takie przekonanie zrodzi się w naszych sercach po obejrzeniu tego pięknego filmu.

Zwiastun filmu: Fatima. Ostatnia tajemnica

Zdjęcie za: Misericors.org

Film Sprawa Chrystusa

News

Zapraszamy na kolejny film!!!! W dniu 15.04.2018 (niedziela) około godz. 19.00 po wieczornej Mszy Św. w naszym Kościele odbędzie się pokaz filmu "Sprawa Chrystusa".

Film amerykańskiego reżysera Jona Gunn’a "Sprawa Chrystusa” (The Case for Christ) oparty jest na autentycznych wydarzeniach. W rolę głównego bohatera – Lee Strobela – wcielił się Mike Vogel. Strobel był w latach 70-tych XX wieku wojującym ateistą i chciał udowodnić świeżo nawróconej żonie (Erica Christensen) brak racjonalności Zmartwychwstania.
Bez niego nie ma chrześcijaństwa, więc Strobel szuka racjonalnych dowodów, że Chrystus nie był postacią historyczną, a co za tym idzie nie zmartwychwstał. Po rozmowach z teologami, lekarzami, psychologami i antropologami przekonuje się, że nie miał racji
i wiara jest racjonalna. Dziś jest znanym w Ameryce pastorem i ewangelizatorem. Jak odnalazł Chrystusa? To zobaczycie w filmie. Zapraszamy

Zwiastun filmu: Sprawa Chrystusa

Fotografia za: https://idzpodprad.pl

ZAPRASZAMY NA FILM

News

W dniu 11.03.2018 (niedziela) około godz 19.00 po Mszy Św. w naszym Kościele odbędzie się pokaz filmu "Bóg nie umarł", którym rozpoczniemy pokazy filmów chrześcijańskich w naszej parafii.

Bóg nie umarł to amerykański film w reżyserii Harolda Cronka. Amerykański student Josh Wheaton(Shane Harper) buntuje się przeciwko profesorowi filozofii Radissonowi (Kevin Sorbo), który każe swoim studentom napisać na kartce zdanie: Bóg umarł. Jego wiara nie pozwala mu na to. Profesor każe mu przekonać resztę studentów, że Bóg istnieje, bo inaczej nie zaliczy przedmiotu. Tak zaczyna się droga Josha, który wytrwale poszukuje naukowych dowodów na istnienie Boga i pragnie wszystkim powiedzieć, że BÓG NIE UMARŁ..

W filmie reżyser prowadzi nas też przez historie ludzi z różnym stosunkiem do Pana Boga. Znajdziemy tu więc pastora, misjonarza, młodego studenta, profesora - ateistę, byłą muzułmankę, lewicową dziennikarkę, biznesmena, chłopaka z Chin i kobietę, opiekującą się swoją chorą matką. Jeśli chcesz poznać ich losy to przyjdź na pokaz filmu i zobacz to na własne oczy……

Zwiastun filmu Bóg nie umarł

Zdjęcie za: diakonia wyzwolenia